Obręb ewidencyjny
Obręb ewidencyjny Konopki Chude, Jedwabne - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
—
—
Mediana ceny całkowitej
120 000 zł
Mediana metrażu
11 898,5 m²
Liczba transakcji
2
Ostatnie 24 miesięcy · 2 akty notarialne
Opis obszaru
Konopki Chude to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 10 transakcji.
Działki rolne: 2 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi brak danych, a mediana metrażu 11 898,5 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Działki rolne | 7 | 3 zł/m² | 120 000 zł | 4 687,0 m² |
| Działki pozostałe | 1 | — | — | 23 300,0 m² |
| Budynki | 3 | 4 593 zł/m² | 500 000 zł | 110,7 m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina; część danych: powiat łomżyńskiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie łomżyńskim w 2025 r.: 8 832 zł miesięcznie. To 94,2% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 138,2%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 3 110 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 17,5%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 22 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,4%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie łomżyńskim 19,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 11,7 do 19,9.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie łomżyńskim w 2025 r.: 5,9%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 11,5% do 5,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 2,0 do 2,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie łomżyńskim
Najważniejsze dane
Ludność i wiek
Ludność ogółem na poziomie gminy
Płeć
Wiek
Migracje
Na poziomie gminy ubyły 22 osoby przez migracje w 2025 r.
Co składa się na bilans
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie łomżyńskim
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Działki rolne
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Działki rolne”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.03.2025 | Kajetanowo Działka 48/3 | 200 000 zł | 10 zł/m² ? | 20 439,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 29.10.2024 | Konopki Tłuste Działka 36/4 | 120 000 zł | 48 zł/m² ? | 2 487,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 29.10.2024 | Konopki Tłuste Działka 38/3 | 120 000 zł | 6 zł/m² ? | 19 110,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 29.10.2024 | Konopki Tłuste Działka 38/2 | 120 000 zł | 26 zł/m² ? | 4 687,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 18.11.2021 | Konopki Chude Działka 41/1 | 110 000 zł | 3 zł/m² ? | 31 900,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 21.02.2020 | Konopki Chude Działka 41/3 | — | — | 30 000,0 m² ? | — | — | — |
| 09.06.2016 | Borawskie Działka 34/5 | — | — | 14 600,0 m² ? | — | — | — |
| 09.06.2016 | Borawskie Działka 109/7 | — | — | 2 500,0 m² ? | — | — | — |
| 09.06.2016 | Borawskie Działka 109/4 | — | — | 3 800,0 m² ? | — | — | — |
| 09.06.2016 | Borawskie Działka 114/2 | — | — | 23 000,0 m² ? | — | — | — |
Brak transakcji dla wybranego typu.