Obręb ewidencyjny

Obręb ewidencyjny Ropuchy, Pelplin - obszar wiejski

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny Ropuchy 221404_5.0009 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

15 945 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

520 000 zł

Mediana metrażu

46,1 m²

Liczba transakcji

1

Ostatnie 24 miesięcy · 1 akt notarialny

Opis obszaru

Ropuchy to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 45 transakcji.

Budynki: 1 transakcja. Mediana ceny za m² wynosi 15 945 zł/m², a mediana metrażu 46,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 3 952 zł/m² 40 000 zł 68,5 m²
Inne lokale 3 140 zł/m² 4 900 zł 37,5 m²
Działki budowlane 8 46 zł/m² 120 000 zł 1 918,0 m²
Działki rolne 4 3 zł/m² 65 625 zł 18 831,0 m²
Działki pozostałe 16 21 zł/m² 77 500 zł 1 505,0 m²
Budynki 11 5 269 zł/m² 295 200 zł 71,1 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat tczewski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tczewskim w 2025 r.: 8 454 zł miesięcznie. To 90,1% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 121,2%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 40 000 zł — z 3 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.To mediana z zaledwie 3 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkały 7 803 osoby. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 7,6%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 8 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 15,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,6%. Stan na koniec 2025 r.
  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie tczewskim 19,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 26,1 do 19,4.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tczewskim w 2025 r.: 6,3%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 9,1% do 6,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 3,3 do 2,6.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
0,5 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
40 000 zł
Mediana ceny za m²
952 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
68,5 m²
Szacunkowy dochód netto
6 093 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 454 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat tczewski
Liczba mieszkań w próbie
3
Cena całego mieszkania 40 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 73 117 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 101 448 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -7,6%
Saldo migracji 2025 -8 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tczewskim

?
8 454 zł+121,2%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
90,1%-2,0
Stopa bezrobocia?
6,3%-2,8
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
3,7%

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
7 803 -7,6%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
3 928-6,7%
Kobiety?
3 875-8,4%
Wiek
0-14 lat?
1 212-24,3%
15-29 lat?
1 529-19,4%
30-44 lata?
1 705-12,4%
45-64 lata?
2 115-1,1%
65+?
1 242+45,1%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy ubyło 8 osób przez migracje w 2025 r.

?
-8 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-1,0
Migracje wewnętrzne na 1000?
-1,3-0,7
Migracje zagraniczne na 1000?
0,3
Zameldowania?
77
Wymeldowania?
85

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie tczewskim

?
19,4-6,7
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,6-0,7
Wodociąg?
7 762-6,9%
Kanalizacja?
4 781-16,5%

Najnowsze transakcje: Budynki

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
06.06.2025 5, Nowy Dwór Budynek 110_BUD 520 000 zł 24 580 zł/m² ? 21,2 m² ?
06.06.2025 5, Nowy Dwór Budynek 196_BUD 520 000 zł 7 310 zł/m² ? 71,1 m² ?
27.12.2022 Pólko Budynek 19_BUD 295 200 zł 1 279 zł/m² ? 230,8 m² ?
14.10.2022 4, Ropuchy Budynek 138_BUD 150 000 zł 5 269 zł/m² ? 28,5 m² ?
14.10.2022 4, Ropuchy Budynek 139_BUD 150 000 zł 1 927 zł/m² ? 77,8 m² ?
06.03.2014 Osiedle Leśne Budynek 24_BUD 61,3 m² ?
30.12.2013 5, Nadleśnictwo Budynek 119_BUD 120,5 m² ?
30.12.2013 5, Nadleśnictwo Budynek 133_BUD 103,3 m² ?
08.01.2013 Podgórna 8, Ropuchy Budynek 30_BUD 29,1 m² ?
08.01.2013 Podgórna 8, Ropuchy Budynek 27_BUD 2 388,8 m² ?

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie tczewskim