Obręb ewidencyjny · Mysłowice

Ceny mieszkań Mysłowice — obręb ewidencyjny BRZEZINKA (Mysłowice, ul. Laryska)

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny BRZEZINKA 247001_1.0001 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

6 748 zł/m²

+11,1% r/r

Mediana ceny całkowitej

490 500 zł

Mediana metrażu

62,5 m²

Liczba transakcji

30

Ostatnie 12 miesięcy · 30 aktów notarialnych

Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import: 16 sierpnia 2026

Opis obszaru

BRZEZINKA to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 693 transakcje.

Mieszkania: 30 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 6 748 zł/m², a mediana metrażu 62,5 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 294 3 492 zł/m² 200 000 zł 56,5 m²
Garaże 16 833 zł/m² 15 000 zł 17,2 m²
Inne lokale 19 1 039 zł/m² 18 000 zł 18,0 m²
Działki budowlane 130 240 zł/m² 274 200 zł 634,0 m²
Działki rolne 20 336 zł/m² 431 215 zł 701,0 m²
Działki pozostałe 7 5 zł/m² 220 000 zł 425,5 m²
Budynki 210 6 319 zł/m² 511 799 zł 101,0 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Województwo

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina Mysłowice; część danych: Mysłowice

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Mysłowicach w 2025 r.: 8 065 zł miesięcznie. To 86,0% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 112,9%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 200 000 zł — z 294 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Mysłowice mieszkało 70 160 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 6,3%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 128 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,0%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w Mysłowicach 20,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 33,7 do 20,9.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w Mysłowicach w 2025 r.: 5,2%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 7,9% do 5,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 9 758 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 139,5%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,5 do 2,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
2,9 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
200 000 zł
Mediana ceny za m²
3 492 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
56,5 m²
Szacunkowy dochód netto
5 828 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 065 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
Mysłowice
Liczba mieszkań w próbie
294
Cena całego mieszkania 200 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 69 938 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 96 785 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -6,3%
Saldo migracji 2025 -128 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w Mysłowicach

?
8 065 zł+112,9%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
9 758 zł+139,5%
Wynagrodzenie vs Polska?
86,0%-5,3
Stopa bezrobocia?
5,2%-2,7
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
3,2%-1,4

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem w gminie Mysłowice

?
70 160 -6,3%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
33 810-6,7%
Kobiety?
36 350-5,9%
Wiek
0-14 lat?
9 932-10,2%
15-29 lat?
10 025-25,9%
30-44 lata?
16 080-7,3%
45-64 lata?
19 519-9,8%
65+?
14 604+29,7%

Migracje

Ruch mieszkańców

W gminie Mysłowice ubyło 128 osób przez migracje w 2025 r.

?
-128 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-1,8
Migracje wewnętrzne na 1000?
-1,60,0
Migracje zagraniczne na 1000?
-0,2
Zameldowania?
668
Wymeldowania?
796

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w Mysłowicach

?
20,9-12,8
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,4+0,8
Wodociąg?
70 683-5,7%
Kanalizacja?
60 471-2,4%

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
29.04.2026 Henryka Sienkiewicza 4NA, Mysłowice Lokal 1_LOK 560 000 zł 7 343 zł/m² ? 76,3 m² ? 3 1
23.04.2026 Mikołaja Reja 24, Mysłowice Lokal 13_LOK 250 000 zł 5 353 zł/m² ? 46,7 m² ? 4 4
09.04.2026 Laryska 3A, Mysłowice Lokal 6_LOK 250 000 zł 2 917 zł/m² ? 85,7 m² ? 4 4
30.03.2026 Słoneczne Wzgórze 92B, Mysłowice Lokal 3_LOK 730 000 zł 10 433 zł/m² ? 70,0 m² ? 3 1
20.03.2026 Boczna 10A, Mysłowice Lokal 25_LOK 35 000 zł 779 zł/m² ? 44,9 m² ? 3 5
13.03.2026 Słoneczne Wzgórze 92CA, Mysłowice Lokal 1_LOK 670 000 zł 10 308 zł/m² ? 65,0 m² ? 2 1
24.02.2026 Słoneczne Wzgórze 92B, Mysłowice Lokal 7_LOK 634 000 zł 9 082 zł/m² ? 69,8 m² ? 3 2
30.01.2026 Elizy Orzeszkowej 21B, Mysłowice Lokal 1_LOK 893 000 zł 11 260 zł/m² ? 79,3 m² ? 4 1
30.01.2026 Elizy Orzeszkowej 21D, Mysłowice Lokal 2_LOK Udziały wymagają uwagi ? 820 000 zł 10 339 zł/m² ? 79,3 m² ? 4 1
26.01.2026 Laryska 3A, Mysłowice Lokal 1_LOK 440 000 zł 7 038 zł/m² ? 62,5 m² ? 3 2

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie Mysłowice