Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne
Obręb ewidencyjny JORA WIELKA, Mikołajki - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 4 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
4
- 12 lutego 2024 – 12 lutego 2026 · 4 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaJORA WIELKA to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 34 transakcje.
Inne lokale: 4 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Inne lokale Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat mrągowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −11,7%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +14 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie mrągowskim w 2025 roku: 7 614 zł miesięcznie. To 81,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 147,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 3 956 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 11,7%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 14 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie mrągowskim 20,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie mrągowskim w 2025 roku: 10,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,5% do 10,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,1 do 4,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 614 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
81,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
10,1%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
8,6%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
3 956osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 996osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 960osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
479osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
689osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
801osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 209osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
778osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+14 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
3,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
3,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
61
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
47
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
20,1
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
4,3
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
3 843
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 228
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Inne lokale
54C, JORA WIELKA
Sprzedaż lokalu, 12 lutego 2026, 27,3 m²
122 000 złCena za metr kwadratowy: 4 469 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 27,3 m²
- 1 izba
- piętro 2
Sprzedaż lokalu, 23 września 2024, 22 m²
176 000 złCena za metr kwadratowy: 8 000 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 22 m²
- 1 izba
Sprzedaż lokalu, 21 czerwca 2024, 22 m²
200 000 złCena za metr kwadratowy: 9 091 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 22 m²
- 1 izba
Sprzedaż lokalu, 23 maja 2024, 22 m²
210 000 złCena za metr kwadratowy: 9 545 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 22 m²
- 1 izba
- piętro 1
Sprzedaż lokalu, 24 listopada 2023, 23,7 m²
190 000 złCena za metr kwadratowy: 8 017 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 23,7 m²
- 1 izba
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu, 29 września 2023, 25,3 m²
185 000 złCena za metr kwadratowy: 7 312 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 25,3 m²
- 1 izba
Sprzedaż lokalu, 21 września 2023, 22 m²
175 000 złCena za metr kwadratowy: 7 955 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 22 m²
- 1 izba
- piętro 1
Sprzedaż lokalu, 21 września 2023, 22 m²
175 000 złCena za metr kwadratowy: 7 955 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 22 m²
- 1 izba
- piętro 2
Sprzedaż lokalu, 10 stycznia 2022, 22,4 m²
233 700 złCena za metr kwadratowy: 10 433 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 22,4 m²
- 1 izba
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Inne lokale” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych