Obręb ewidencyjny · kępiński

Ceny mieszkań kępiński — obręb ewidencyjny MIASTO KĘPNO (Kępno, ul. Wrocławska)

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny MIASTO KĘPNO 300803_4.0001 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

9 360 zł/m²

+63,5% r/r

Mediana ceny całkowitej

364 300 zł

Mediana metrażu

47,3 m²

Liczba transakcji

34

Ostatnie 12 miesięcy · 34 akty notarialne

Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import: 20 sierpnia 2026

Opis obszaru

MIASTO KĘPNO to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 188 transakcji.

Mieszkania: 34 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 9 360 zł/m², a mediana metrażu 47,3 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 55 8 245 zł/m² 345 500 zł 45,7 m²
Garaże 21 2 766 zł/m² 50 000 zł 18,2 m²
Inne lokale 3 127 zł/m² 65 190 zł 582,0 m²
Działki budowlane 42 312 480 zł 738,5 m²
Działki rolne 17 1 644,5 m²
Działki pozostałe 2 177,5 m²
Budynki 73 6 513 zł/m² 512 500 zł 77,2 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat kępiński

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kępińskim w 2025 r.: 6 736 zł miesięcznie. To 71,8% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 162,3%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 345 500 zł — z 55 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkały 13 322 osoby. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 7,9%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 70 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,4%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie kępińskim 23,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 17,7 do 23,1.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie kępińskim w 2025 r.: 1,6%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 2,6% do 1,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 4,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 3,9 do 4,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
5,8 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
345 500 zł
Mediana ceny za m²
8 245 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
45,7 m²
Szacunkowy dochód netto
4 922 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
6 736 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat kępiński
Liczba mieszkań w próbie
55
Cena całego mieszkania 345 500 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 59 065 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 80 836 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -7,9%
Saldo migracji 2025 -70 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kępińskim

?
6 736 zł+162,3%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
71,8%+9,9
Stopa bezrobocia?
1,6%-1,0
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
2,1%

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
13 322 -7,9%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
6 326-8,5%
Kobiety?
6 996-7,4%
Wiek
0-14 lat?
1 869-10,2%
15-29 lat?
1 917-26,3%
30-44 lata?
2 778-19,3%
45-64 lata?
3 616-9,9%
65+?
3 142+34,9%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy ubyło 70 osób przez migracje w 2025 r.

?
-70 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-5,2
Migracje wewnętrzne na 1000?
-4,8-1,5
Migracje zagraniczne na 1000?
-0,5
Zameldowania?
123
Wymeldowania?
193

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie kępińskim

?
23,1+5,4
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
4,3+0,4
Wodociąg?
13 394-8,0%
Kanalizacja?
12 818-4,3%

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
12.06.2026 MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO 18A, KĘPNO Lokal 21_LOK 328 000 zł 9 771 zł/m² ? 33,6 m² ? 1 3
12.06.2026 MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO 18A, KĘPNO Lokal 20_LOK 363 600 zł 9 886 zł/m² ? 36,8 m² ? 1 3
12.06.2026 MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO 18A, KĘPNO Lokal 17_LOK 326 300 zł 9 603 zł/m² ? 34,0 m² ? 2 3
12.06.2026 MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO 18A, KĘPNO Lokal 13_LOK 330 700 zł 9 851 zł/m² ? 33,6 m² ? 1 3
12.06.2026 MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO 18A, KĘPNO Lokal 12_LOK 308 800 zł 9 788 zł/m² ? 31,6 m² ? 1 3
26.05.2026 MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO 18A, KĘPNO Lokal 41_LOK Udziały wymagają uwagi ? 440 500 zł 8 924 zł/m² ? 49,4 m² ? 3 5
13.05.2026 MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO 18A, KĘPNO Lokal 25_LOK Udziały wymagają uwagi ? 363 600 zł 9 886 zł/m² ? 36,8 m² ? 1 4
27.04.2026 MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO 18A, KĘPNO Lokal 14_LOK 363 600 zł 9 886 zł/m² ? 36,8 m² ? 1 3
27.04.2026 MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO 18A, KĘPNO Lokal 19_LOK 483 100 zł 9 787 zł/m² ? 49,4 m² ? 3 3
27.04.2026 MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO 18A, KĘPNO Lokal 18_LOK 451 500 zł 9 491 zł/m² ? 47,6 m² ? 3 3

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie kępińskim