Obręb ewidencyjny · poznański · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb Konarzewo, poznański
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Konarzewo (Konarzewo, ulica Dopiewska), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 13 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 479zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
552 241zł
Mediana powierzchni ?
91,8m²
Liczba transakcji ?
14
- 28 sierpnia 2024 – 28 sierpnia 2026 · 14 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 6 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaKonarzewo to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 549 transakcji.
Mieszkania: 14 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 479 zł/m², a mediana powierzchni 91,8 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 14 | 6 479 zł/m² | 552 241 zł | 91,8 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 11 | 299 zł/m² | 250 000 zł | 949,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 13 | 236 zł/m² | 247 285 zł | 956,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Dopiewo; część danych: powiat poznański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 315 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 802 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 76,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 058 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 713 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat poznański
- Liczba mieszkań w próbie
- 158
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +59,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +653 osoby
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie poznańskim w 2025 roku: 7 713 zł miesięcznie. To 82,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 109,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 315 000 zł — z 156 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Dopiewo mieszkały 37 373 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 59,4%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 653 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 22,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 11,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,9%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie poznańskim 12,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 8 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie poznańskim w 2025 roku: 1,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 2,7% do 1,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 567 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 141,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 15,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 19,7 do 15,2.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 713 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 567 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
1,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
0,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
37 373osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
18 237osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
19 136osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
8 280osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
5 573osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
10 147osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
9 277osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
4 096osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+653 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
17,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
17,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
1 044
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
391
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
12,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
15,2
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
37 219
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
34 399
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 października 2026, 45,38 m²
Stęszewska 2, Konarzewo
270 000 złCena za metr kwadratowy: 5 950 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,38 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 czerwca 2026, 93,16 m²
Kościelna 29B, Konarzewo
513 000 złCena za metr kwadratowy: 5 507 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 93,16 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 czerwca 2026, 93,16 m²
Kościelna 29A, Konarzewo
579 000 złCena za metr kwadratowy: 6 215 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 93,16 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 czerwca 2026, 93,16 m²
Kościelna 29A, Konarzewo
549 000 złCena za metr kwadratowy: 5 893 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 93,16 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 maja 2026, 93,16 m²
Kościelna 29B, Konarzewo
609 999 złCena za metr kwadratowy: 6 548 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 93,16 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 marca 2026, 98,2 m²
Topazowa 17, Konarzewo
824 000 złCena za metr kwadratowy: 8 391 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 98,2 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 stycznia 2026, 74,46 m²
Wspólna 2A, Konarzewo
735 000 złCena za metr kwadratowy: 9 871 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 74,46 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 stycznia 2026, 100,32 m²
Młyńska 61H, Konarzewo
650 000 złCena za metr kwadratowy: 6 479 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 100,32 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 grudnia 2025, 101,5 m²
Młyńska 33, Konarzewo
730 000 złCena za metr kwadratowy: 7 192 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 101,5 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 czerwca 2025, 46,6 m²
Szafirowa 32, Konarzewo
380 000 złCena za metr kwadratowy: 8 155 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,6 m²
- piętro 1
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 6 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych