Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne
Obręb ewidencyjny Żarowo, Stargard
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
89zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
108 000zł
Mediana powierzchni ?
1 110,0m²
Liczba transakcji ?
59
- 15 lipca 2024 – 15 lipca 2026 · 59 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaŻarowo to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 268 transakcji.
Działki rolne: 59 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 89 zł/m², a mediana powierzchni 1 110,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 14 | 5 272 zł/m² | 554 000 zł | 105,2 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 41 | 92 zł/m² | 116 000 zł | 1 026,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 59 | 89 zł/m² | 108 000 zł | 1 110,0 m² |
| Budynki Niska próba | 28 | 6 720 zł/m² | 618 000 zł | 96,5 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Stargard; część danych: powiat stargardzki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
8,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 554 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 083 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 109,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 410 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 879 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat stargardzki
- Liczba mieszkań w próbie
- 23
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +25,8%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +508 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie stargardzkim w 2025 roku: 7 879 zł miesięcznie. To 84,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 123,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest drogie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 554 000 zł — z 23 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 8,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Porównaj cenę z oferty z medianą za metr kwadratowy — dopiero to pokazuje, czy mieszkanie jest drogie, czy tylko duże.Niska próba: mediana z 23 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Stargard mieszkało 16 157 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 25,8%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 508 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 18,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 13,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,3%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie stargardzkim 17,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie stargardzkim w 2025 roku: 8,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,4% do 8,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 6 795 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 153,7%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,7 do 5,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 879 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
6 795 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
84,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,1%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
16 157osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
8 154osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
8 003osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 921osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 591osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
4 111osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
4 337osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 197osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+508 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
31,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
31,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,8
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
709
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
201
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
17,0
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
5,6
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
15 406
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
10 283
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Działki rolne
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20 kwietnia 2026 | Osiedle Wojciecha Kossaka Działka 394/10 | 108 000 zł | 186 zł/m² ? | 582,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 20 kwietnia 2026 | Osiedle Wojciecha Kossaka Działka 394/11 | 108 000 zł | 173 zł/m² ? | 626,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 2 marca 2026 | Mokrzyca Działka 304/43 Udziały wymagają uwagi ? | 128 000 zł | 106 zł/m² ? | 1 206,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 25 lutego 2026 | Chabrowa, Żarowo Działka 758/34 Udziały wymagają uwagi ? | 257 000 zł | 122 zł/m² ? | 2 104,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 18 lutego 2026 | Malachitowa, Żarowo Działka 270/12 Udziały wymagają uwagi ? | 127 000 zł | 127 zł/m² ? | 1 002,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 3 lutego 2026 | Granitowa, Żarowo Działka 252/1 | 46 550 zł | 50 zł/m² ? | 931,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 27 stycznia 2026 | Modrzewiowa, Żarowo Działka 31/75 Udziały wymagają uwagi ? | 102 000 zł | 98 zł/m² ? | 1 040,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 22 stycznia 2026 | Perłowa, Żarowo Działka 275/22 Udziały wymagają uwagi ? | 99 500 zł | 88 zł/m² ? | 1 130,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 5 stycznia 2026 | Mokrzyca Działka 289/17 Udziały wymagają uwagi ? | brak danych | brak danych | 1 200,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 23 grudnia 2025 | Modrzewiowa, Żarowo Działka 31/96 Udziały wymagają uwagi ? | 90 644 zł | 90 zł/m² ? | 1 007,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Działki rolne” w obrębie ewidencyjnym Żarowo
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych