Budynki · Ceny transakcyjne
powiat gorlicki
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 22 akty notarialne. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Od 19 lutego 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 24 z 357 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego mediana ceny za metr kwadratowy budynków opiera się na małej próbie.
Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?
5 154zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
799 625zł
Mediana powierzchni użytkowej ?
138,4m²
Liczba transakcji ?
22
- 19 lutego 2024 – 19 lutego 2026 · 22 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
357
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 24 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
321 000zł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
2 012m²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
2kondygnacje
W 110 z 232 sprzedaży z budynkiem mieszkalnym, dla których znamy liczbę kondygnacji.
Opis obszaru
Cena transakcyjnapowiat gorlicki to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 9 647 transakcji.
Budynki: 22 transakcje w statystykach cen za metr kwadratowy. Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej wynosi 5 154 zł/m². Od 19 lutego 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 24 z 357 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego mediana ceny za metr kwadratowy budynków opiera się na małej próbie. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 321 000 zł, a mediana powierzchni działek 2 012 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 277 | 6 113 zł/m² | 288 276 zł | 48,1 m² |
| Garaże Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Biurowe Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Produkcyjne Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | 12 | 3 832 zł/m² | 272 000 zł | 45,3 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 40 | 37 zł/m² | 56 500 zł | 1 586,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 787 | 25 zł/m² | 50 000 zł | 1 909,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 50 | 7,14 zł/m² | 35 000 zł | 4 681,5 m² |
| Budynki Niska próba | 22 | 5 154 zł/m² | 799 625 zł | 138,4 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat gorlicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 150 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 220 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 47,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 64 085 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 350 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat gorlicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 1 549
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7 350 zł miesięcznie. To 78,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 150 000 zł — z 1 504 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gorlickim 14,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,3% do 7,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 350 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
78,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,3%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
14,6
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Sprzedaż budynku, 19 lutego 2026, 136,65 m²
903, Zagórzany
597 000 złCena za metr kwadratowy: 4 369 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 136,65 m²
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 12 grudnia 2025, 160 m²
810, Łużna
1 150 000 złCena za metr kwadratowy: 7 188 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 160 m²
Sprzedaż budynku, 14 listopada 2025, 47,7 m²
Klimkówka
370 000 złCena za metr kwadratowy: 7 757 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,7 m²
Sprzedaż budynku, 13 października 2025, 217 m²
Sosnowa 72B, Gorlice
1 000 000 złCena za metr kwadratowy: 4 608 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 217 m²
Sprzedaż budynku, 11 października 2025, 136,65 m²
904, Zagórzany
595 000 złCena za metr kwadratowy: 4 354 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 136,65 m²
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 25 września 2025, 128,31 m²
Biechońskiego 6G, Gorlice
380 000 złCena za metr kwadratowy: 2 962 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 128,31 m²
Sprzedaż budynku, 28 sierpnia 2025, 57 m²
240, Łosie
300 000 złCena za metr kwadratowy: 5 263 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57 m²
Sprzedaż budynku, 6 sierpnia 2025, 160,15 m²
325, Wysowa-Zdrój
930 000 złCena za metr kwadratowy: 5 807 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 160,15 m²
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 28 czerwca 2025, 48 m²
221, Łosie
225 000 złCena za metr kwadratowy: 4 688 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48 m²
Sprzedaż budynku, 13 czerwca 2025, 160,57 m²
682, Ropica Polska
1 000 000 złCena za metr kwadratowy: 6 228 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 160,57 m²
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych