Przejdź do treści

Garaże · Ceny transakcyjne

powiat gorlicki

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1205

Poziom

powiat

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 19 lutego 2024 – 19 lutego 2026 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

powiat gorlicki to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 9 647 transakcji.

Garaże: 1 transakcja. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 277 6 113 zł/m² 288 276 zł 48,1 m²
Garaże 1 brak danych brak danych brak danych
Handlowo-usługowe 1 brak danych brak danych brak danych
Biurowe 3 brak danych brak danych brak danych
Produkcyjne brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale Niska próba 12 3 832 zł/m² 272 000 zł 45,3 m²
Działki budowlane 40 37 zł/m² 56 500 zł 1 586,0 m²
Działki rolne 787 25 zł/m² 50 000 zł 1 909,0 m²
Działki pozostałe 50 7,14 zł/m² 35 000 zł 4 681,5 m²
Budynki Niska próba 22 5 154 zł/m² 799 625 zł 138,4 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat gorlicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,3rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    150 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 220 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    47,8 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    64 085 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 350 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat gorlicki
    Liczba mieszkań w próbie
    1 549

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7 350 zł miesięcznie. To 78,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 150 000 zł — z 1 504 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gorlickim 14,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,3% do 7,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 350 złmiesięcznie

    +140,2%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    78,4%

    +4,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    7,3%

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    14,6

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Garaże

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż garażu, 9 października 2024, 113,96 m²

      Kościuszki 34C, Gorlice

      12 300 złCena za metr kwadratowy: 108 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 113,96 m²
      • rynek pierwotny
      • poza medianami cen
    2. Sprzedaż garażu, 26 marca 2012, 18 m²

      Hallera 28, Gorlice

      20 000 złCena za metr kwadratowy: 1 111 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 18 m²
    3. Sprzedaż garażu, 17 maja 2011, 19,5 m²

      Broniewskiego 9, Gorlice

      20 000 złCena za metr kwadratowy: 1 026 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 19,5 m²
      • piętro 1
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
    4. Sprzedaż garażu, 22 kwietnia 2011, 19,5 m²

      Broniewskiego 9, Gorlice

      20 000 złCena za metr kwadratowy: 1 026 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 19,5 m²
    5. Sprzedaż garażu, 18 kwietnia 2011, 19,5 m²

      Broniewskiego 9, Gorlice

      26 800 złCena za metr kwadratowy: 1 374 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 19,5 m²
    6. Sprzedaż garażu, 21 marca 2011, 16,82 m²

      Hallera 28, Gorlice

      10 000 złCena za metr kwadratowy: 595 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 16,82 m²
    7. Sprzedaż garażu, 30 stycznia 2010, 16,82 m²

      Hallera 28, Gorlice

      12 000 złCena za metr kwadratowy: 713 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 16,82 m²

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Garaże” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych