Budynki · Ceny transakcyjne
powiat myślenicki
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 14 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Od 30 września 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 14 z 695 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego mediana ceny za metr kwadratowy budynków opiera się na małej próbie.
Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?
6 268zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
920 000zł
Mediana powierzchni użytkowej ?
149,2m²
Liczba transakcji ?
14
- 30 września 2024 – 30 września 2026 · 14 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
695
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 14 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
525 500zł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
1 000m²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
2kondygnacje
W 255 z 372 sprzedaży z budynkiem mieszkalnym, dla których znamy liczbę kondygnacji.
Opis obszaru
Cena transakcyjnapowiat myślenicki to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 14 470 transakcji.
Budynki: 14 transakcji w statystykach cen za metr kwadratowy. Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej wynosi 6 268 zł/m². Od 30 września 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 14 z 695 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego mediana ceny za metr kwadratowy budynków opiera się na małej próbie. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 525 500 zł, a mediana powierzchni działek 1 000 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 462 | 10 488 zł/m² | 478 000 zł | 45,6 m² |
| Garaże Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Handlowo-usługowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | 5 | 8 693 zł/m² | 971 700 zł | 71,0 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 842 | 85 zł/m² | 102 500 zł | 1 083,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 508 | 27 zł/m² | 40 000 zł | 1 440,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 53 | 10 zł/m² | 25 000 zł | 2 400,0 m² |
| Budynki Niska próba | 14 | 6 268 zł/m² | 920 000 zł | 149,2 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat myślenicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 315 063 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 992 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 51,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 643 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 029 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat myślenicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 1 711
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie myślenickim w 2025 roku: 8 029 zł miesięcznie. To 85,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 159,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 315 063 zł — z 1 669 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie myślenickim 12,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie myślenickim w 2025 roku: 3,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,5% do 3,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 029 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
3,8%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
12,3
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Sprzedaż budynku, 5 sierpnia 2026, 145,47 m²
Brzezina
975 000 złCena za metr kwadratowy: 6 702 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 145,47 m²
- numer budynku 2007
- rynek pierwotny
Sprzedaż budynku, 31 lipca 2026, 3 600 m²
Myślenice
10 747 827 złCena za metr kwadratowy: 2 986 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 3 600 m²
- numer budynku 3057
Sprzedaż budynku, 10 lipca 2026, 997,06 m²
Beskidzka 4, Harbutowice
5 166 000 złCena za metr kwadratowy: 5 181 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 997,06 m²
- numer budynku 1655
- rynek pierwotny
Sprzedaż budynku, 16 czerwca 2026, 150 m²
1010, Lubień
720 000 złCena za metr kwadratowy: 4 800 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 150 m²
- numer budynku 2503
Sprzedaż budynku, 27 października 2025, 148,45 m²
Tarnówka 4K, Myślenice
865 000 złCena za metr kwadratowy: 5 827 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 148,45 m²
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 17 października 2025, 187,9 m²
Kornela Ujejskiego 316, Myślenice
1 700 000 złCena za metr kwadratowy: 9 047 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 187,9 m²
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 10 października 2025, 150 m²
3 Maja 84c, Myślenice
1 100 000 złCena za metr kwadratowy: 7 333 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 150 m²
Sprzedaż budynku, 19 lipca 2025, 222,6 m²
Górna 1D, Myślenice
1 990 000 złCena za metr kwadratowy: 8 940 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 222,6 m²
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 30 maja 2025, 148,45 m²
Tarnówka 4K, Myślenice
445 000 złCena za metr kwadratowy: 2 998 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 148,45 m²
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 4 marca 2025, 90,88 m²
Beskidzka 548, Harbutowice
670 000 złCena za metr kwadratowy: 7 372 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 90,88 m²
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych