Przejdź do treści

Garaże · Ceny transakcyjne

powiat myślenicki

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1209

Poziom

powiat

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 4 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

4

  • 30 września 2024 – 30 września 2026 · 4 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

powiat myślenicki to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 14 470 transakcji.

Garaże: 4 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 462 10 488 zł/m² 478 000 zł 45,6 m²
Garaże 4 brak danych brak danych brak danych
Handlowo-usługowe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale Niska próba 5 8 693 zł/m² 971 700 zł 71,0 m²
Działki budowlane 842 85 zł/m² 102 500 zł 1 083,0 m²
Działki rolne 508 27 zł/m² 40 000 zł 1 440,0 m²
Działki pozostałe 53 10 zł/m² 25 000 zł 2 400,0 m²
Budynki Niska próba 14 6 268 zł/m² 920 000 zł 149,2 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat myślenicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    4,5rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    315 063 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    5 992 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    51,1 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    69 643 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 029 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat myślenicki
    Liczba mieszkań w próbie
    1 711

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie myślenickim w 2025 roku: 8 029 zł miesięcznie. To 85,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 159,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 315 063 zł — z 1 669 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie myślenickim 12,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie myślenickim w 2025 roku: 3,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,5% do 3,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 029 złmiesięcznie

    +159,5%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    85,7%

    +11,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    3,8%

    −3,7

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,3

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Garaże

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż garażu, 9 kwietnia 2026, 26,38 m²

      marsz. Józefa Piłsudskiego 22, Myślenice

      35 000 złCena za metr kwadratowy: 1 327 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 26,38 m²
      • udział 1/38
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • udziały wymagają uwagi
    2. Sprzedaż garażu, 20 marca 2026, 26,06 m²

      ppłk. Jana Dunin-Brzezińskiego 10, Myślenice

      50 000 złCena za metr kwadratowy: 1 919 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 26,06 m²
      • udział 1/10
      • parter
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • udziały wymagają uwagi
    3. Sprzedaż garażu, 22 stycznia 2026, 28,9 m²

      ppłk. Jana Dunin-Brzezińskiego 9, Myślenice

      50 000 złCena za metr kwadratowy: 1 730 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 28,9 m²
      • udział 1/16
      • udziały wymagają uwagi
    4. Sprzedaż garażu, 27 sierpnia 2025, 26,38 m²

      marsz. Józefa Piłsudskiego 22, Myślenice

      29 520 złCena za metr kwadratowy: 1 119 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 26,38 m²
      • udział 1/38
      • udziały wymagają uwagi

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Garaże” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych