Garaże · Ceny transakcyjne
powiat tarnowski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 10 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
616zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
19 900zł
Mediana powierzchni ?
32,1m²
Liczba transakcji ?
11
- 30 września 2024 – 30 września 2026 · 11 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnapowiat tarnowski to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 15 890 transakcji.
Garaże: 11 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 616 zł/m², a mediana powierzchni 32,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 164 | 6 816 zł/m² | 415 000 zł | 61,3 m² |
| Garaże Niska próba | 11 | 616 zł/m² | 19 900 zł | 32,1 m² |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 231 | 57 zł/m² | 77 000 zł | 1 360,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 1 975 | 21 zł/m² | 50 000 zł | 2 116,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 156 | 5,00 zł/m² | 22 750 zł | 4 000,0 m² |
| Budynki Niska próba | 55 | 6 429 zł/m² | 697 000 zł | 113,0 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat tarnowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 311 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 642 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 57,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 63 681 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 301 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat tarnowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 484
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tarnowskim w 2025 roku: 7 301 zł miesięcznie. To 77,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 139,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 311 000 zł — z 465 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tarnowskim 14,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tarnowskim w 2025 roku: 7,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,6% do 7,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 301 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
77,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,6%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
14,7
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Garaże
Niepodległości 2, Żabno
Sprzedaż garażu, 15 lipca 2026, 21,37 m²
4 900 złCena za metr kwadratowy: 229 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 21,37 m²
- udział 6/123
- poziom -1
- rynek pierwotny
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
- udziały wymagają uwagi
- poza medianami cen
Sprzedaż garażu, 9 lipca 2026, 32,05 m²
20 400 złCena za metr kwadratowy: 637 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 32,05 m²
- udział 9/123
- poziom -1
- rynek pierwotny
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż garażu, 8 lipca 2026, 42,73 m²
19 900 złCena za metr kwadratowy: 466 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 42,73 m²
- udział 12/123
- poziom -1
- rynek pierwotny
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż garażu, 8 lipca 2026, 32,05 m²
34 900 złCena za metr kwadratowy: 1 089 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 32,05 m²
- udział 9/123
- poziom -1
- rynek pierwotny
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż garażu, 7 lipca 2026, 21,37 m²
11 900 złCena za metr kwadratowy: 557 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 21,37 m²
- udział 6/123
- poziom -1
- rynek pierwotny
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż garażu, 7 lipca 2026, 32,05 m²
19 900 złCena za metr kwadratowy: 621 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 32,05 m²
- udział 9/123
- poziom -1
- rynek pierwotny
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż garażu, 6 lipca 2026, 32,05 m²
19 578 złCena za metr kwadratowy: 611 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 32,05 m²
- udział 9/123
- poziom -1
- rynek pierwotny
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż garażu, 3 lipca 2026, 21,37 m²
24 900 złCena za metr kwadratowy: 1 165 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 21,37 m²
- udział 6/123
- poziom -1
- rynek pierwotny
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż garażu, 3 lipca 2026, 21,37 m²
10 000 złCena za metr kwadratowy: 468 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 21,37 m²
- udział 6/123
- poziom -1
- rynek pierwotny
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż garażu, 2 lipca 2026, 32,05 m²
38 768 złCena za metr kwadratowy: 1 210 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 32,05 m²
- udział 9/123
- poziom -1
- rynek pierwotny
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
- udziały wymagają uwagi
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Garaże” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych