Garaże · Ceny transakcyjne
powiat mielecki
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 759zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
69 000zł
Mediana powierzchni ?
25,2m²
Liczba transakcji ?
65
- 13 lutego 2025 – 13 lutego 2026 · 65 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnapowiat mielecki to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 4 029 transakcji.
Garaże: 65 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 759 zł/m², a mediana powierzchni 25,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 333 | 6 150 zł/m² | 374 444 zł | 55,0 m² |
| Garaże Niska próba | 65 | 2 759 zł/m² | 69 000 zł | 25,2 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 14 | 1 488 zł/m² | 110 500 zł | 38,5 m² |
| Inne lokale Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 17 | 300 zł/m² | 350 000 zł | 700,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 470 | 24 zł/m² | 40 200 zł | 1 666,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 45 | 147 zł/m² | 130 000 zł | 1 500,0 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat mielecki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 325 951 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 648 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 54,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 818 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 051 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat mielecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 1 599
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie mieleckim w 2025 roku: 8 051 zł miesięcznie. To 85,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 127,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 325 951 zł — z 1 580 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie mieleckim 11,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie mieleckim w 2025 roku: 6,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,0% do 6,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 051 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,0%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
11,6
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Garaże
Sprzedaż garażu, 22 stycznia 2026, 26,97 m²
Chopina 16, Mielec
80 000 złCena za metr kwadratowy: 2 966 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,97 m²
Sprzedaż garażu, 20 stycznia 2026, 25,19 m²
Sielska 34, Mielec
69 000 złCena za metr kwadratowy: 2 739 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 25,19 m²
- 1 izba
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż garażu, 10 grudnia 2025, 25,19 m²
Sielska 36, Mielec
70 000 złCena za metr kwadratowy: 2 779 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 25,19 m²
- 1 izba
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż garażu, 26 listopada 2025, 25,19 m²
Sielska 34, Mielec
69 000 złCena za metr kwadratowy: 2 739 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 25,19 m²
- 1 izba
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż garażu, 21 listopada 2025, 15,8 m²
Kazimierza Jagiellończyka 21G, Mielec
65 000 złCena za metr kwadratowy: 4 114 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 15,8 m²
- 1 izba
- piętro 1
Sprzedaż garażu, 21 listopada 2025, 25,19 m²
Sielska 32, Mielec
69 000 złCena za metr kwadratowy: 2 739 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 25,19 m²
- 1 izba
- rynek pierwotny
Sprzedaż garażu, 21 listopada 2025, 20,97 m²
Sielska 26, Mielec
69 000 złCena za metr kwadratowy: 3 290 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 20,97 m²
- 1 izba
- rynek pierwotny
Sprzedaż garażu, 21 listopada 2025, 20,97 m²
Sielska 26, Mielec
69 000 złCena za metr kwadratowy: 3 290 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 20,97 m²
- 1 izba
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż garażu, 14 listopada 2025, 20,97 m²
Sielska 16, Mielec
69 000 złCena za metr kwadratowy: 3 290 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 20,97 m²
- 1 izba
- rynek pierwotny
Sprzedaż garażu, 14 listopada 2025, 20,97 m²
Sielska 18, Mielec
69 000 złCena za metr kwadratowy: 3 290 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 20,97 m²
- 1 izba
- rynek pierwotny
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Garaże” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych