Inne lokale · Ceny transakcyjne
powiat mielecki
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 4 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
4
- 13 lutego 2024 – 13 lutego 2026 · 4 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnapowiat mielecki to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 4 029 transakcji.
Inne lokale: 4 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 762 | 6 875 zł/m² | 368 189 zł | 53,0 m² |
| Garaże Niska próba | 108 | 2 895 zł/m² | 69 000 zł | 21,4 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 20 | 1 880 zł/m² | 80 000 zł | 38,5 m² |
| Inne lokale Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 45 | 318 zł/m² | 410 000 zł | 889,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 910 | 20 zł/m² | 45 000 zł | 1 800,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 87 | 69 zł/m² | 105 000 zł | 1 565,0 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat mielecki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 325 951 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 648 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 54,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 818 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 051 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat mielecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 1 599
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie mieleckim w 2025 roku: 8 051 zł miesięcznie. To 85,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 127,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 325 951 zł — z 1 580 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie mieleckim 11,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie mieleckim w 2025 roku: 6,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,0% do 6,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 051 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,0%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
11,6
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Inne lokale
Sprzedaż lokalu, 26 stycznia 2026, 49,51 m²
Wojsławska 1E, Mielec
464 123 złCena za metr kwadratowy: 9 374 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,51 m²
- 1 izba
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu, 11 grudnia 2025, 18 m²
Aleja Niepodległości 15, Mielec
58 000 złCena za metr kwadratowy: 3 222 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 18 m²
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu, 28 sierpnia 2025, 41,1 m²
Drzewieckiego 31, Mielec
160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 893 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41,1 m²
- 1 izba
Sprzedaż lokalu, 19 marca 2025, 38,42 m²
Dworcowa 4, Mielec
40 000 złCena za metr kwadratowy: 1 041 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,42 m²
Sprzedaż lokalu, 8 grudnia 2022, 23,1 m²
Dzióbków
50 000 złCena za metr kwadratowy: 2 165 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 23,1 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu, 8 grudnia 2022, 23,1 m²
Osiedle Władysława Szafera
50 000 złCena za metr kwadratowy: 2 165 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 23,1 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu, 4 października 2022, 18,3 m²
Osiedle Stefana Żeromskiego
30 000 złCena za metr kwadratowy: 1 639 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 18,3 m²
Sprzedaż lokalu, 15 września 2022, 34,44 m²
Osiedle Niepodległości
75 000 złCena za metr kwadratowy: 2 178 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,44 m²
Sprzedaż lokalu, 20 maja 2022, 17,3 m²
Osiedle Smoczka I
50 000 złCena za metr kwadratowy: 2 890 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 17,3 m²
- 1 izba
Sprzedaż lokalu, 22 kwietnia 2022, 70,02 m²
Osiedle Niepodległości
212 000 złCena za metr kwadratowy: 3 028 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 70,02 m²
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Inne lokale” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych