Powiat · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w powiecie przeworskim
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 089zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
342 810zł
Mediana powierzchni ?
56,2m²
Liczba transakcji ?
146
- 17 lipca 2025 – 17 lipca 2026 · 146 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · import 17 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnapowiat przeworski to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 11 601 transakcji.
Mieszkania: 146 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 089 zł/m², a mediana powierzchni 56,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 146 | 6 089 zł/m² | 342 810 zł | 56,2 m² |
| Garaże Niska próba | 31 | 1 007 zł/m² | 27 000 zł | 26,7 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Biurowe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 149 | 30 zł/m² | 46 000 zł | 1 491,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 458 | 6 zł/m² | 20 000 zł | 2 500,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 21 | 9 zł/m² | 20 892 zł | 1 756,5 m² |
| Budynki Niska próba | 158 | 2 211 zł/m² | 157 500 zł | 71,7 m² |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Przeworsk | 167 | 6 067 zł/m² |
| Sieniawa | 9 | 5 447 zł/m² |
| Kańczuga | 6 | 4 516 zł/m² |
| Gać | 4 | brak danych |
| Tryńcza | 3 | brak danych |
| Adamówka | 2 | brak danych |
| Jawornik Polski | 1 | brak danych |
| Przeworsk | 1 | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat przeworski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 191 274 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 061 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 51,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 64 568 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 409 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat przeworski
- Liczba mieszkań w próbie
- 618
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie przeworskim w 2025 roku: 7 409 zł miesięcznie. To 79,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 191 274 zł — z 605 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie przeworskim 7,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 761 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie przeworskim w 2025 roku: 14,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 16,9% do 14,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 409 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
79,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
14,3%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
7,8
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17 lipca 2026 | Tadeusza Kościuszki 5, Sieniawa Lokal | 270 000 zł | 3 376 zł/m² ? | 80,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 18 czerwca 2026 | Kochanowskiego 13, Kańczuga Lokal | 50 000 zł | 1 457 zł/m² ? | 34,3 m² ? | 1/2 ? | 3 | 1 |
| 11 czerwca 2026 | Marii Konopnickiej 19, Przeworsk Lokal | 268 068 zł | 5 470 zł/m² ? | 49,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 5 |
| 9 czerwca 2026 | Ignacego Krasickiego 23, Przeworsk Lokal | 350 000 zł | 7 181 zł/m² ? | 48,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 8 czerwca 2026 | Lubomirskich 3A, Przeworsk Lokal | 240 000 zł | 4 848 zł/m² ? | 49,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 1 czerwca 2026 | Kazimierzowska 2, Przeworsk Lokal | 197 000 zł | 5 368 zł/m² ? | 36,7 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 18 maja 2026 | Ignacego Krasickiego 52, Przeworsk Lokal | 570 000 zł | 9 486 zł/m² ? | 60,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | 5 |
| 13 maja 2026 | Marii Konopnickiej 8, Przeworsk Lokal | 300 001 zł | 6 173 zł/m² ? | 48,6 m² ? | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 5 maja 2026 | Misiągiewicza 88, Przeworsk Lokal | 293 360 zł | 8 000 zł/m² ? | 36,7 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 5 maja 2026 | Ignacego Krasickiego 42, Przeworsk Lokal | 340 000 zł | 5 639 zł/m² ? | 60,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 5 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w powiecie przeworskim
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Import: 17 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych