Garaże

powiat mrągowski

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: powiat powiat mrągowski 2810 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

2 180 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

41 348 zł

Mediana metrażu

16,5 m²

Liczba transakcji

4

Ostatnie 24 miesięcy · 4 akty notarialne

Opis obszaru

powiat mrągowski to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 3 105 transakcji.

Garaże: 0 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi brak danych, a mediana metrażu brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 487 5 471 zł/m² 250 000 zł 48,2 m²
Garaże 4 2 180 zł/m² 41 348 zł 16,5 m²
Inne lokale 128 1 184 zł/m² 37 000 zł 29,4 m²
Działki budowlane 747 10 zł/m² 92 000 zł 1 543,0 m²
Działki rolne 1417 6 zł/m² 63 885 zł 3 008,0 m²
Działki pozostałe 56 32 zł/m² 74 500 zł 1 188,0 m²
Budynki 380 6 243 zł/m² 487 500 zł 70,0 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

powiat mrągowski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie mrągowskim w 2025 r.: 7 627 zł miesięcznie. To 81,3% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 147,8%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 250 000 zł — z 487 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie mrągowskim 11,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 628 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 27,8 do 11,6.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie mrągowskim w 2025 r.: 10,1%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 17,5% do 10,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 4,4 do 2,1.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
3,8 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
250 000 zł
Mediana ceny za m²
5 471 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
48,2 m²
Szacunkowy dochód netto
5 529 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
7 627 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat mrągowski
Liczba mieszkań w próbie
487
Cena całego mieszkania 250 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 66 347 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 91 518 zł

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie mrągowskim

?
7 627 zł+147,8%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Wynagrodzenie vs Polska?
81,3%+7,2
Stopa bezrobocia?
10,1%-7,4

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie mrągowskim

?
11,6-16,2
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,1-2,3

Najnowsze transakcje: Garaże

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Garaże”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
29.09.2022 Mrągowo Lokal 21_LOK 45 695 zł 2 821 zł/m² ? 16,2 m² ? 1
29.07.2022 Osiedle Nikutowo Lokal 53_LOK Udziały wymagają uwagi ? 50 000 zł 852 zł/m² ? 58,7 m² ? -1
15.07.2022 Osiedle Brzozowe Lokal 6G_LOK 37 000 zł 2 458 zł/m² ? 15,1 m² ? -1
31.08.2021 Osiedle Parkowe Lokal 14_LOK 32 000 zł 1 901 zł/m² ? 16,8 m² ?

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie mrągowskim