Przejdź do treści

Biurowe · Ceny transakcyjne

powiat pilski

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

3019

Poziom

powiat

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

3

  • 9 września 2024 – 9 września 2026 · 3 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

powiat pilski to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 18 557 transakcji.

Biurowe: 3 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 553 6 486 zł/m² 305 000 zł 48,0 m²
Garaże 194 1 532 zł/m² 40 000 zł 23,1 m²
Handlowo-usługowe 36 8 498 zł/m² 533 300 zł 60,8 m²
Biurowe 3 brak danych brak danych brak danych
Produkcyjne brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale Niska próba 11 3 205 zł/m² 50 000 zł 15,6 m²
Działki budowlane 282 117 zł/m² 117 000 zł 1 018,0 m²
Działki rolne 392 41 zł/m² 85 000 zł 1 400,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 6 5,92 zł/m² 65 000 zł 10 168,0 m²
Budynki brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat pilski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,8rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    199 134 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 171 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    48,6 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    72 176 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 339 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat pilski
    Liczba mieszkań w próbie
    10 109

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pilskim w 2025 roku: 8 339 zł miesięcznie. To 89,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 199 134 zł — z 9 929 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pilskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie pilskim w 2025 roku: 5,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,0% do 5,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 339 złmiesięcznie

    +133,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    89,0%

    +3,0

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,6%

    −2,4

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,3

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Biurowe

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu biurowego, 25 czerwca 2026, 11,1 m²

      KOMUNY PARYSKIEJ 2, PIŁA

      33 090 złCena za metr kwadratowy: 2 981 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 11,1 m²
      • 1 izba
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    2. Sprzedaż lokalu biurowego, 17 czerwca 2026, 20,67 m²

      KONDRATOWICZA 12, PIŁA

      39 500 złCena za metr kwadratowy: 1 911 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 20,67 m²
      • 1 izba
      • poziom -1
      • rynek pierwotny
    3. Sprzedaż lokalu biurowego, 19 grudnia 2024, 268 m²

      MOTYLEWSKA 7, PIŁA

      500 000 złCena za metr kwadratowy: 1 866 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 268 m²
      • 13 izb
    4. Sprzedaż lokalu biurowego, 25 września 2023, 93,55 m²

      ARTURA GROTTGERA 3C, PIŁA

      625 740 złCena za metr kwadratowy: 6 689 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 93,55 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    5. Sprzedaż lokalu biurowego, 11 maja 2021, 11,91 m²

      O.M.KOLBE 24, PIŁA

      32 000 złCena za metr kwadratowy: 2 687 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 11,91 m²
      • 1 izba
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu biurowego, 10 listopada 2020, 288,71 m²

      KOSSAKA 110, PIŁA

      500 000 złCena za metr kwadratowy: 1 732 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 288,71 m²
      • 8 izb
      • piętro 3
    7. Sprzedaż lokalu biurowego, 7 października 2020, 101,77 m²

      KADETÓW 2, PIŁA

      265 000 złCena za metr kwadratowy: 2 604 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 101,77 m²
      • 1 izba
      • piętro 1
    8. Sprzedaż lokalu biurowego, 7 listopada 2019, 46,7 m²

      GEN. SIKORSKIEGO 33, PIŁA

      200 277 złCena za metr kwadratowy: 4 289 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,7 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    9. Sprzedaż lokalu biurowego, 15 lutego 2016, 291,01 m²

      KOSSAKA 110, PIŁA

      485 100 złCena za metr kwadratowy: 1 667 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 291,01 m²
      • 14 izb
    10. Sprzedaż lokalu biurowego, 20 maja 2013, 54,9 m²

      BOH.STALINGRADU 23, PIŁA

      135 000 złCena za metr kwadratowy: 2 459 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 54,9 m²
      • 3 izby

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Biurowe” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych