Przejdź do treści

Biurowe · Ceny transakcyjne

powiat poznański

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

3021

Poziom

powiat

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 5 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

10 402zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

409 798zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

43,1m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

5

  • 29 września 2024 – 29 września 2026 · 5 aktów notarialnych
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

powiat poznański to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 111 876 transakcji.

Biurowe: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 10 402 zł/m², a mediana powierzchni 43,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 8 640 8 146 zł/m² 510 000 zł 62,3 m²
Garaże 404 1 225 zł/m² 33 000 zł 27,4 m²
Handlowo-usługowe 40 9 207 zł/m² 447 720 zł 49,8 m²
Biurowe Niska próba 5 10 402 zł/m² 409 798 zł 43,1 m²
Produkcyjne 3 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale 414 4 000 zł/m² 35 000 zł 20,1 m²
Działki budowlane 2 479 292 zł/m² 297 025 zł 964,0 m²
Działki rolne 1 408 190 zł/m² 200 000 zł 991,5 m²
Działki pozostałe Niska próba 11 19 zł/m² 103 500 zł 8 062,0 m²
Budynki brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat poznański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    4,8rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    324 500 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 866 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    63,3 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 058 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 713 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat poznański
    Liczba mieszkań w próbie
    55 388

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie poznańskim w 2025 roku: 7 713 zł miesięcznie. To 82,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 109,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 324 500 zł — z 54 783 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie poznańskim 12,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 8 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie poznańskim w 2025 roku: 1,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 2,7% do 1,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 713 złmiesięcznie

    +109,8%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    82,3%

    −6,3

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    1,2%

    −1,5

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,2

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Biurowe

    Księdza Stanisława Kozierowskiego 2, Skórzewo

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu biurowego, 8 kwietnia 2026, 44,66 m²

      561 618 złCena za metr kwadratowy: 12 575 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,66 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    2. Sprzedaż lokalu biurowego, 24 października 2024, 33,72 m²

      362 555 złCena za metr kwadratowy: 10 752 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,72 m²
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    3. Sprzedaż lokalu biurowego, 24 października 2024, 43,09 m²

      439 848 złCena za metr kwadratowy: 10 208 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 43,09 m²
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    4. Sprzedaż lokalu biurowego, 17 października 2024, 32,81 m²

      341 300 złCena za metr kwadratowy: 10 402 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,81 m²
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    5. Sprzedaż lokalu biurowego, 17 października 2024, 43,08 m²

      409 798 złCena za metr kwadratowy: 9 513 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 43,08 m²
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    6. Sprzedaż lokalu biurowego, 6 sierpnia 2024, 262 m²

      2 398 500 złCena za metr kwadratowy: 9 155 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 262 m²
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    7. Sprzedaż lokalu biurowego, 6 sierpnia 2024, 74,5 m²

      763 436 złCena za metr kwadratowy: 10 247 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 74,5 m²
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    8. Sprzedaż lokalu biurowego, 30 lipca 2024, 36,82 m²

      362 112 złCena za metr kwadratowy: 9 835 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,82 m²
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    9. Sprzedaż lokalu biurowego, 26 czerwca 2024, 36,8 m²

      374 412 złCena za metr kwadratowy: 10 174 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,8 m²
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    10. Sprzedaż lokalu biurowego, 26 czerwca 2024, 31,37 m²

      333 127 złCena za metr kwadratowy: 10 619 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 31,37 m²
      • piętro 3
      • rynek pierwotny

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Biurowe” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych