Adres · Ceny transakcyjne
1 Maja 1, Lubin
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
0211
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
7 613zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
530 925zł
Mediana powierzchni ?
68,7m²
Liczba transakcji ?
7
- 24 października 2023 – 24 października 2024 · 7 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres 1 Maja 1, Lubin ma w Rejestrze cen nieruchomości 48 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 34,8 m² do 89,7 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 16 grudnia 2022, a ostatnia z 24 października 2024.
Mieszkania: 43 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 843 zł/m², a mediana powierzchni 64,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 7 | 7 613 zł/m² | 530 925 zł | 68,7 m² |
| Garaże Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat lubiński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 377 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 843 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 64,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 119 432 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 14 874 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 43
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 roku: 14 874 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 113,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 377 000 zł — z 41 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubińskim 26,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
14 874 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
158,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,0%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
26,2
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14 lutego 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 21 | 417 000 zł | 6 357 zł/m² ? | 65,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 3 |
| 24 października 2024 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 58 | 592 000 zł | 8 889 zł/m² ? | 66,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 5 |
| 21 października 2024 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 39 | 70 000 zł | 1 944 zł/m² ? | 36,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 4 września 2024 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 57 | 555 000 zł | 8 210 zł/m² ? | 67,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 5 |
| 6 marca 2024 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 18 | 525 000 zł | 7 609 zł/m² ? | 69,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 3 |
| 14 lutego 2024 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 44 | 60 000 zł | 1 719 zł/m² ? | 34,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 9 stycznia 2024 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 19 | 530 925 zł | 7 574 zł/m² ? | 70,1 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 3 |
| 4 stycznia 2024 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 47 | 400 000 zł | 9 685 zł/m² ? | 41,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 4 |
| 30 listopada 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 30 | 532 000 zł | 7 611 zł/m² ? | 69,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 4 |
| 21 listopada 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 29 | 523 000 zł | 7 613 zł/m² ? | 68,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 4 |
| 5 października 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 40 | 60 000 zł | 1 724 zł/m² ? | 34,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 5 października 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 59 | 390 000 zł | 5 954 zł/m² ? | 65,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 5 |
| 21 czerwca 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 45 | 60 000 zł | 1 622 zł/m² ? | 37,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 11 maja 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 54 | 411 000 zł | 6 352 zł/m² ? | 64,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 5 |
| 9 maja 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 22 | 238 000 zł | 5 749 zł/m² ? | 41,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 3 |
| 26 kwietnia 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 5 | 570 000 zł | 6 355 zł/m² ? | 89,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 2 |
| 25 kwietnia 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 42 | 60 000 zł | 1 622 zł/m² ? | 37,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 18 kwietnia 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 55 | 236 000 zł | 5 871 zł/m² ? | 40,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 5 |
| 16 marca 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 50 | 239 000 zł | 5 858 zł/m² ? | 40,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 5 |
| 16 marca 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 1 | 298 000 zł | 5 742 zł/m² ? | 51,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 2 |
| 3 marca 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 10 | 377 000 zł | 5 678 zł/m² ? | 66,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 2 |
| 3 marca 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 38 | 60 000 zł | 1 662 zł/m² ? | 36,1 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 23 lutego 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 26 | 246 000 zł | 5 829 zł/m² ? | 42,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 4 |
| 23 lutego 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 13 | 242 000 zł | 5 845 zł/m² ? | 41,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 2 |
| 22 lutego 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 2 | 242 000 zł | 5 831 zł/m² ? | 41,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 2 |
| 22 lutego 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 11 | 238 000 zł | 5 735 zł/m² ? | 41,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 2 |
| 21 lutego 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 23 | 297 000 zł | 5 734 zł/m² ? | 51,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 4 |
| 9 lutego 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 27 | 512 000 zł | 5 727 zł/m² ? | 89,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 4 |
| 6 lutego 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 53 | 377 000 zł | 5 946 zł/m² ? | 63,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 5 |
| 1 lutego 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 28 | 246 000 zł | 5 843 zł/m² ? | 42,1 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 4 |
| 27 stycznia 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 17 | 248 000 zł | 5 835 zł/m² ? | 42,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 3 |
| 27 stycznia 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 6 | 251 000 zł | 5 892 zł/m² ? | 42,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 2 |
| 27 stycznia 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 3 | 385 000 zł | 5 941 zł/m² ? | 64,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 2 |
| 24 stycznia 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 24 | 242 000 zł | 5 831 zł/m² ? | 41,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 4 |
| 24 stycznia 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 49 | 241 000 zł | 5 878 zł/m² ? | 41,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 5 |
| 23 stycznia 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 4 | 249 000 zł | 5 831 zł/m² ? | 42,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 2 |
| 19 stycznia 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 7 | 416 000 zł | 5 994 zł/m² ? | 69,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 2 |
| 19 stycznia 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 43 | 60 000 zł | 1 724 zł/m² ? | 34,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 18 stycznia 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 25 | 368 000 zł | 5 741 zł/m² ? | 64,1 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 4 |
| 18 stycznia 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 15 | 248 000 zł | 5 835 zł/m² ? | 42,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 3 |
| 11 stycznia 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 52 | 229 000 zł | 5 768 zł/m² ? | 39,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 5 |
| 9 stycznia 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 31 | 384 000 zł | 5 731 zł/m² ? | 67,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 4 |
| 3 stycznia 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 14 | 427 000 zł | 6 620 zł/m² ? | 64,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 3 |
| 3 stycznia 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 8 | 408 000 zł | 5 787 zł/m² ? | 70,5 m² ? | brak danych | brak danych | 2 |
| 1 stycznia 2023 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 51 | 511 000 zł | 5 840 zł/m² ? | 87,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 5 |
| 29 grudnia 2022 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 12 | 297 000 zł | 5 734 zł/m² ? | 51,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 3 |
| 27 grudnia 2022 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 9 | 391 000 zł | 5 793 zł/m² ? | 67,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 2 |
| 20 grudnia 2022 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 48 | 375 000 zł | 5 743 zł/m² ? | 65,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 4 |
| 20 grudnia 2022 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 20 | 400 000 zł | 5 944 zł/m² ? | 67,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 3 |
| 16 grudnia 2022 | 1 Maja 1, Lubin Lokal 47 | 238 000 zł | 5 763 zł/m² ? | 41,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 4 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych