Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Bolesława Chrobrego 1, Lubin

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat lubiński

Kod podziału terytorialnego

0211

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

4

  • 20 października 2024 – 20 października 2025 · 4 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Bolesława Chrobrego 1, Lubin ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 15 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 26,1 m² do 47,8 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 1 kwietnia 2005, a ostatnia z 20 października 2025.

Mieszkania: 11 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 289 zł/m², a mediana powierzchni 47,8 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 4 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat lubiński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,4rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    167 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 289 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    47,8 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    119 432 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    14 874 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat lubiński
    Liczba mieszkań w próbie
    11

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 roku: 14 874 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 113,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 167 000 zł — z 10 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 10 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubińskim 26,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    14 874 złmiesięcznie

    +113,8%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    158,7%

    −8,9

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,0%

    −2,0

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    26,2

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Bolesława Chrobrego 1, Lubin

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 października 2025, 26,1 m²

      170 000 złCena za metr kwadratowy: 6 513 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,1 m²
      • 1 izba
      • piętro 4
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 maja 2025, 26,1 m²

      160 000 złCena za metr kwadratowy: 6 130 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,1 m²
      • 1 izba
      • piętro 4
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 stycznia 2025, 31,25 m²

      184 000 złCena za metr kwadratowy: 5 888 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 31,25 m²
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 listopada 2024, 47,8 m²

      312 000 złCena za metr kwadratowy: 6 527 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,8 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 kwietnia 2023, 47,8 m²

      210 000 złCena za metr kwadratowy: 4 393 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,8 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
    6. Sprzedaż lokalu, 4 grudnia 2017, 26,1 m²

      50 000 złCena za metr kwadratowy: 1 916 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,1 m²
      • 1 izba
      • piętro 5
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 kwietnia 2017, 47,8 m²

      163 000 złCena za metr kwadratowy: 3 410 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,8 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 grudnia 2015, 26,3 m²

      61 000 złCena za metr kwadratowy: 2 319 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,3 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
      • rynek pierwotny
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 stycznia 2014, 46,35 m²

      brak danych

      • powierzchnia użytkowa 46,35 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
      • poza statystykami
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 listopada 2013, 31,3 m²

      brak danych

      • powierzchnia użytkowa 31,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • poza statystykami
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 listopada 2011, 47,8 m²

      164 000 złCena za metr kwadratowy: 3 431 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,8 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 października 2011, 47,8 m²

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 4 184 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,8 m²
      • 4 izby
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 stycznia 2009, 47,8 m²

      164 859 złCena za metr kwadratowy: 3 449 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,8 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
      • rynek pierwotny
      • poza statystykami
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 czerwca 2007, 47,8 m²

      168 000 złCena za metr kwadratowy: 3 515 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,8 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
      • poza medianami cen
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 kwietnia 2005, 47,8 m²

      70 000 złCena za metr kwadratowy: 1 464 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,8 m²
      • 6 izb
      • piętro 2

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych