Adres z Rejestru cen nieruchomości

Małomicka 48, Lubin

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za m² do okolicy i całej miejscowości.

Powiat powiat lubiński Kod podziału terytorialnego 0211

Mediana ceny za m² ?

2 799 zł/m²

-15,8% r/r

Mediana ceny całkowitej

86 500 zł

Mediana metrażu

25,6 m²

Liczba transakcji

6

Opis adresu

Adres Małomicka 48, Lubin ma w Rejestrze cen nieruchomości 6 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Metraż transakcji mieści się w zakresie od 25,6 m² do 72,1 m². Najczęściej widoczny typ nieruchomości dla tego adresu to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z dnia 06.10.2004, a ostatnia z dnia 01.04.2025. W ostatnich 2 latach odnotowano 1 transakcję.

Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 2 799 zł/m², a mediana metrażu 25,6 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 6 2 799 zł/m² 86 500 zł 25,6 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

powiat lubiński

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 r.: 14 889 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 114%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 86 500 zł — z 6 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.To mediana z zaledwie 6 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie lubińskim 28,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 28,1 do 28,9.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 r.: 5,0%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 2,7 do 2,3.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
0,7 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
86 500 zł
Mediana ceny za m²
2 799 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
25,6 m²
Szacunkowy dochód netto
9 960 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
14 889 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat lubiński
Liczba mieszkań w próbie
6
Cena całego mieszkania 86 500 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 119 520 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 178 664 zł

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim

?
14 889 zł+114,0%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Wynagrodzenie vs Polska?
158,7%-8,9
Stopa bezrobocia?
5,0%-2,0

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie lubińskim

?
28,9+0,8
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,3-0,4

Transakcje pod tym adresem

Izby i kondygnacja są dostępne dla lokali

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
01.04.2025 Małomicka 48, Lubin Lokal 22_LOK 100 000 zł 3 903 zł/m² ? 25,6 m² ? 2 5
29.12.2021 Małomicka 48, Lubin Lokal 43_LOK 204 000 zł 4 554 zł/m² ? 44,8 m² ? 3
02.02.2021 Małomicka 48, Lubin Lokal 20_LOK 63 000 zł 2 461 zł/m² ? 25,6 m² ? 2
26.05.2017 Małomicka 48, Lubin Lokal 18_LOK 198 000 zł 2 746 zł/m² ? 72,1 m² ? 4 2
14.04.2014 Małomicka 48, Lubin Lokal 21_LOK 73 000 zł 2 852 zł/m² ? 25,6 m² ? 2
06.10.2004 Małomicka 48, Lubin Lokal 8_LOK 38 500 zł 1 503 zł/m² ? 25,6 m² ? 4 2