Adres z Rejestru cen nieruchomości

Małomicka 98B, Lubin

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za m² do okolicy i całej miejscowości.

Powiat powiat lubiński Kod podziału terytorialnego 0211

Mediana ceny za m² ?

3 722 zł/m²

-13,2% r/r

Mediana ceny całkowitej

214 500 zł

Mediana metrażu

57,3 m²

Liczba transakcji

13

Opis adresu

Adres Małomicka 98B, Lubin ma w Rejestrze cen nieruchomości 15 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Metraż transakcji mieści się w zakresie od 33,3 m² do 67,3 m². Najczęściej widoczny typ nieruchomości dla tego adresu to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z dnia 21.06.2011, a ostatnia z dnia 13.03.2026. W ostatnich 2 latach odnotowano 1 transakcję.

Mieszkania: 13 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 3 722 zł/m², a mediana metrażu 57,3 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 13 3 722 zł/m² 214 500 zł 57,3 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

powiat lubiński

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 r.: 14 889 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 114%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 214 500 zł — z 13 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie lubińskim 28,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 28,1 do 28,9.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 r.: 5,0%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 2,7 do 2,3.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
1,8 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
214 500 zł
Mediana ceny za m²
3 722 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
57,3 m²
Szacunkowy dochód netto
9 960 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
14 889 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat lubiński
Liczba mieszkań w próbie
13
Cena całego mieszkania 214 500 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 119 520 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 178 664 zł

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim

?
14 889 zł+114,0%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Wynagrodzenie vs Polska?
158,7%-8,9
Stopa bezrobocia?
5,0%-2,0

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie lubińskim

?
28,9+0,8
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,3-0,4

Transakcje pod tym adresem

Izby i kondygnacja są dostępne dla lokali

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
13.03.2026 Małomicka 98B, Lubin Lokal 10_LOK 520 000 zł 7 727 zł/m² ? 67,3 m² ? 3 3
26.09.2017 Małomicka 98B, Lubin Lokal 4_LOK 289 000 zł 5 044 zł/m² ? 57,3 m² ? 3 2
31.08.2016 Małomicka 98B, Lubin Lokal 7_LOK 143 000 zł 4 294 zł/m² ? 33,3 m² ? 2 1
10.06.2016 Małomicka 98B, Lubin Lokal 8_LOK 240 000 zł 3 566 zł/m² ? 67,3 m² ? 3 3
01.07.2014 Małomicka 98B, Lubin Lokal 16_LOK 214 500 zł 3 743 zł/m² ? 57,3 m² ? 3 1
06.06.2013 Małomicka 98B, Lubin Lokal 14_LOK 179 000 zł 3 124 zł/m² ? 57,3 m² ? 3 1
12.02.2013 Małomicka 98B, Lubin Lokal 2_LOK 129 000 zł 3 874 zł/m² ? 33,3 m² ? 1
15.10.2012 Małomicka 98B, Lubin Lokal 12_LOK 185 999 zł 3 246 zł/m² ? 57,3 m² ? 2 2
01.12.2011 Małomicka 98B, Lubin Lokal 10_LOK 244 000 zł 3 626 zł/m² ? 67,3 m² ? 3
01.09.2011 Małomicka 98B, Lubin Lokal 7_LOK 123 932 zł 3 722 zł/m² ? 33,3 m² ? 2 1
01.09.2011 Małomicka 98B, Lubin Lokal 8_LOK 230 556 zł 3 426 zł/m² ? 67,3 m² ? 4
04.07.2011 Małomicka 98B, Lubin Lokal 4_LOK 223 809 zł 3 906 zł/m² ? 57,3 m² ? 3
21.06.2011 Małomicka 98B, Lubin Lokal 2_LOK 123 932 zł 3 722 zł/m² ? 33,3 m² ? 3