Adres z Rejestru cen nieruchomości

Małomicka 98D, Lubin

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za m² do okolicy i całej miejscowości.

Powiat powiat lubiński Kod podziału terytorialnego 0211

Mediana ceny za m² ?

4 626 zł/m²

-13,2% r/r

Mediana ceny całkowitej

227 100 zł

Mediana metrażu

53,1 m²

Liczba transakcji

16

Opis adresu

Adres Małomicka 98D, Lubin ma w Rejestrze cen nieruchomości 16 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Metraż transakcji mieści się w zakresie od 33,2 m² do 57,4 m². Najczęściej widoczny typ nieruchomości dla tego adresu to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z dnia 20.02.2014, a ostatnia z dnia 26.03.2026. W ostatnich 2 latach odnotowano 2 transakcje.

Mieszkania: 16 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 4 626 zł/m², a mediana metrażu 53,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 16 4 626 zł/m² 227 100 zł 53,1 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

powiat lubiński

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 r.: 14 889 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 114%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 227 100 zł — z 16 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie lubińskim 28,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 28,1 do 28,9.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 r.: 5,0%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 2,7 do 2,3.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
1,9 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
227 100 zł
Mediana ceny za m²
4 626 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
53,1 m²
Szacunkowy dochód netto
9 960 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
14 889 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat lubiński
Liczba mieszkań w próbie
16
Cena całego mieszkania 227 100 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 119 520 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 178 664 zł

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim

?
14 889 zł+114,0%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Wynagrodzenie vs Polska?
158,7%-8,9
Stopa bezrobocia?
5,0%-2,0

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie lubińskim

?
28,9+0,8
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,3-0,4

Transakcje pod tym adresem

Izby i kondygnacja są dostępne dla lokali

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
26.03.2026 Małomicka 98D, Lubin Lokal 5_LOK 285 000 zł 8 584 zł/m² ? 33,2 m² ? 3 3
16.06.2025 Małomicka 98D, Lubin Lokal 12_LOK 430 000 zł 7 491 zł/m² ? 57,4 m² ? 2 2
09.08.2024 Małomicka 98D, Lubin Lokal 7_LOK 465 000 zł 8 757 zł/m² ? 53,1 m² ? 3 3
09.11.2023 Małomicka 98D, Lubin Lokal 5_LOK 246 000 zł 7 410 zł/m² ? 33,2 m² ? 3 3
26.03.2021 Małomicka 98D, Lubin Lokal 3_LOK 294 000 zł 5 537 zł/m² ? 53,1 m² ? 3 3
09.03.2021 Małomicka 98D, Lubin Lokal 15_LOK 290 000 zł 5 052 zł/m² ? 57,4 m² ? 2 2
19.08.2020 Małomicka 98D, Lubin Lokal 1_LOK 175 000 zł 5 271 zł/m² ? 33,2 m² ? 3 2
08.01.2020 Małomicka 98D, Lubin Lokal 16_LOK 250 000 zł 4 355 zł/m² ? 57,4 m² ? 3 1
12.04.2019 Małomicka 98D, Lubin Lokal 7_LOK 260 000 zł 4 896 zł/m² ? 53,1 m² ? 3 3
05.11.2015 Małomicka 98D, Lubin Lokal 16_LOK 186 000 zł 3 240 zł/m² ? 57,4 m² ? 3 1
22.10.2015 Małomicka 98D, Lubin Lokal 15_LOK 193 000 zł 3 362 zł/m² ? 57,4 m² ? 2 2
02.02.2015 Małomicka 98D, Lubin Lokal 12_LOK 208 200 zł 3 627 zł/m² ? 57,4 m² ? 2 2
21.02.2014 Małomicka 98D, Lubin Lokal 1_LOK 129 406 zł 3 898 zł/m² ? 33,2 m² ? 3 2
20.02.2014 Małomicka 98D, Lubin Lokal 7_LOK 180 000 zł 3 390 zł/m² ? 53,1 m² ? 3 3
20.02.2014 Małomicka 98D, Lubin Lokal 5_LOK 120 000 zł 3 614 zł/m² ? 33,2 m² ? 3 3
20.02.2014 Małomicka 98D, Lubin Lokal 3_LOK 185 000 zł 3 484 zł/m² ? 53,1 m² ? 3 3