Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Stanisława Staszica 10, Lubin

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat lubiński

Kod podziału terytorialnego

0211

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

3

  • 23 lipca 2025 – 23 lipca 2026 · 3 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Stanisława Staszica 10, Lubin ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 26 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 26,9 m² do 47,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 17 sierpnia 2005, a ostatnia z 23 lipca 2026.

Mieszkania: 16 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 037 zł/m², a mediana powierzchni 35,3 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 3 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat lubiński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,3rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    152 500 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 037 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    35,3 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    119 432 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    14 874 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat lubiński
    Liczba mieszkań w próbie
    16

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 roku: 14 874 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 113,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 152 500 zł — z 16 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 16 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubińskim 26,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    14 874 złmiesięcznie

    +113,8%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    158,7%

    −8,9

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,0%

    −2,0

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    26,2

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Stanisława Staszica 10, Lubin

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 lipca 2021, 35,3 m²

      135 000 złCena za metr kwadratowy: 3 824 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,3 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 marca 2019, 26,9 m²

      96 000 złCena za metr kwadratowy: 3 569 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,9 m²
      • 3 izby
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 lipca 2026, 35,3 m²

      155 000 złCena za metr kwadratowy: 4 391 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 czerwca 2026, 47 m²

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 4 255 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 lutego 2026, 26,9 m²

      176 000 złCena za metr kwadratowy: 6 543 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,9 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 sierpnia 2024, 44,95 m²

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 4 449 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,95 m²
      • 4 izby
      • piętro 5
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lipca 2024, 45,05 m²

      230 000 złCena za metr kwadratowy: 5 105 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45,05 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 lipca 2024, 26,9 m²

      160 000 złCena za metr kwadratowy: 5 948 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,9 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 kwietnia 2023, 35,3 m²

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 4 249 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,3 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 maja 2021, 46,5 m²

      210 000 złCena za metr kwadratowy: 4 516 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,5 m²
      • 4 izby
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 stycznia 2021, 46,5 m²

      165 000 złCena za metr kwadratowy: 3 548 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,5 m²
      • 4 izby
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 marca 2019, 34,3 m²

      112 000 złCena za metr kwadratowy: 3 265 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 października 2016, 26,9 m²

      78 000 złCena za metr kwadratowy: 2 900 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,9 m²
      • 2 izby
      • piętro 5
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 kwietnia 2014, 34,3 m²

      brak danych

      • powierzchnia użytkowa 34,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
      • poza statystykami
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 stycznia 2013, 47 m²

      133 000 złCena za metr kwadratowy: 2 830 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47 m²
      • 4 izby
    16. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 października 2009, 26,9 m²

      88 530 złCena za metr kwadratowy: 3 291 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,9 m²
      • 3 izby
    17. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 października 2009, 26,9 m²

      90 682 złCena za metr kwadratowy: 3 371 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,9 m²
      • 3 izby
      • rynek pierwotny
      • poza statystykami
    18. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 grudnia 2008, 46,47 m²

      160 896 złCena za metr kwadratowy: 3 462 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,47 m²
      • 4 izby
      • poza statystykami
    19. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 listopada 2008, 53,03 m²

      187 057 złCena za metr kwadratowy: 3 527 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,03 m²
      • 4 izby
      • poza statystykami
    20. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 października 2008, 26,9 m²

      91 464 złCena za metr kwadratowy: 3 400 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,9 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • poza statystykami
    21. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 sierpnia 2008, 46,47 m²

      163 877 złCena za metr kwadratowy: 3 527 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,47 m²
      • 4 izby
      • poza statystykami
    22. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 lutego 2008, 26,9 m²

      64 096 złCena za metr kwadratowy: 2 383 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,9 m²
      • 3 izby
      • poza statystykami
    23. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 grudnia 2006, 45,05 m²

      85 690 złCena za metr kwadratowy: 1 902 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45,05 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
      • poza statystykami
    24. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 grudnia 2006, 26,76 m²

      43 620 złCena za metr kwadratowy: 1 630 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,76 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • poza statystykami
    25. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 września 2006, 26,93 m²

      39 180 złCena za metr kwadratowy: 1 455 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,93 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • poza statystykami
    26. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 sierpnia 2005, 26,9 m²

      44 500 złCena za metr kwadratowy: 1 654 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,9 m²
      • 4 izby
      • piętro 2

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych