Adres · Ceny transakcyjne
Stanisława Staszica 12, Lubin
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
0211
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 5 grudnia 2024 – 5 grudnia 2025 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Stanisława Staszica 12, Lubin ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 23 transakcje. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 26,9 m² do 46,5 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 23 lipca 2004, a ostatnia z 25 maja 2026.
Mieszkania: 14 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 645 zł/m², a mediana powierzchni 33,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat lubiński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 127 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 645 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 33,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 119 432 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 14 874 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 14
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 roku: 14 874 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 113,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 127 000 zł — z 14 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 14 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubińskim 26,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
14 874 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
158,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,0%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
26,2
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Stanisława Staszica 12, Lubin
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 grudnia 2017, 26,9 m²
864 złCena za metr kwadratowy: 32 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,9 m²
- 3 izby
- piętro 3
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 maja 2026, 26,7 m²
180 000 złCena za metr kwadratowy: 6 742 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,7 m²
- 3 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 grudnia 2025, 26,9 m²
167 000 złCena za metr kwadratowy: 6 208 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,9 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 maja 2024, 26,9 m²
100 000 złCena za metr kwadratowy: 3 717 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,9 m²
- 2 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 sierpnia 2023, 26,9 m²
150 000 złCena za metr kwadratowy: 5 576 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,9 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 lutego 2023, 35,3 m²
180 000 złCena za metr kwadratowy: 5 099 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,3 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 października 2021, 33,9 m²
140 000 złCena za metr kwadratowy: 4 130 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,9 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 października 2021, 33,9 m²
139 000 złCena za metr kwadratowy: 4 100 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,9 m²
- 3 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 marca 2021, 35,2 m²
66 000 złCena za metr kwadratowy: 1 875 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,2 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 listopada 2020, 35,3 m²
135 000 złCena za metr kwadratowy: 3 824 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,3 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 stycznia 2019, 27,5 m²
90 000 złCena za metr kwadratowy: 3 273 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 27,5 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 maja 2018, 46,47 m²
166 000 złCena za metr kwadratowy: 3 572 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,47 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 lutego 2012, 35,3 m²
119 000 złCena za metr kwadratowy: 3 371 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,3 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 stycznia 2012, 35,3 m²
115 855 złCena za metr kwadratowy: 3 282 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,3 m²
- 3 izby
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 maja 2011, 35,3 m²
95 000 złCena za metr kwadratowy: 2 691 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,3 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 lutego 2011, 27,5 m²
93 000 złCena za metr kwadratowy: 3 382 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 27,5 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 lutego 2010, 46,47 m²
152 903 złCena za metr kwadratowy: 3 290 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,47 m²
- 3 izby
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 września 2009, 26,9 m²
90 388 złCena za metr kwadratowy: 3 360 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,9 m²
- 2 izby
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 sierpnia 2009, 26,9 m²
92 244 złCena za metr kwadratowy: 3 429 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,9 m²
- 2 izby
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 maja 2009, 26,9 m²
91 948 złCena za metr kwadratowy: 3 418 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,9 m²
- 3 izby
- piętro 1
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 maja 2009, 46,47 m²
163 648 złCena za metr kwadratowy: 3 522 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,47 m²
- 4 izby
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 marca 2005, 27,5 m²
43 000 złCena za metr kwadratowy: 1 564 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 27,5 m²
- 5 izb
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 lipca 2004, 27,5 m²
33 200 złCena za metr kwadratowy: 1 207 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 27,5 m²
- 5 izb
- piętro 2
- poza statystykami
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych