Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Stanisława Staszica 24, Lubin

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat lubiński

Kod podziału terytorialnego

0211

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 30 października 2024 – 30 października 2025 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Stanisława Staszica 24, Lubin ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 16 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 26,9 m² do 53,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 1 października 2009, a ostatnia z 30 października 2025.

Mieszkania: 12 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 623 zł/m², a mediana powierzchni 35,3 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat lubiński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,2rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    140 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 623 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    35,3 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    119 432 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    14 874 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat lubiński
    Liczba mieszkań w próbie
    12

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 roku: 14 874 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 113,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 140 000 zł — z 12 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 12 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubińskim 26,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    14 874 złmiesięcznie

    +113,8%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    158,7%

    −8,9

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,0%

    −2,0

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    26,2

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Stanisława Staszica 24, Lubin

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 lipca 2021, 35,47 m²

      140 000 złCena za metr kwadratowy: 3 947 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,47 m²
      • 3 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 października 2025, 35,3 m²

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 5 666 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 lutego 2024, 26,9 m²

      147 000 złCena za metr kwadratowy: 5 465 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,9 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 maja 2022, 35,3 m²

      154 000 złCena za metr kwadratowy: 4 363 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,3 m²
      • 3 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 kwietnia 2021, 11,82 m²

      46 666 złCena za metr kwadratowy: 3 948 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 11,82 m²
      • udział 8/24
      • 3 izby
      • udziały wymagają uwagi
      • poza statystykami
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 kwietnia 2020, 26,9 m²

      105 000 złCena za metr kwadratowy: 3 903 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,9 m²
      • 3 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 kwietnia 2020, 53 m²

      264 000 złCena za metr kwadratowy: 4 981 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 czerwca 2019, 53 m²

      168 000 złCena za metr kwadratowy: 3 170 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 marca 2019, 53 m²

      113 347 złCena za metr kwadratowy: 2 139 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 lipca 2017, 35,3 m²

      124 000 złCena za metr kwadratowy: 3 513 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
      • rynek pierwotny
      • poza statystykami
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 sierpnia 2015, 26,9 m²

      69 498 złCena za metr kwadratowy: 2 584 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,9 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
      • rynek pierwotny
      • poza statystykami
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 kwietnia 2013, 46,5 m²

      140 000 złCena za metr kwadratowy: 3 011 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,5 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 sierpnia 2012, 27,5 m²

      88 500 złCena za metr kwadratowy: 3 218 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 27,5 m²
      • 2 izby
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 stycznia 2011, 35,3 m²

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 833 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,3 m²
      • 3 izby
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 listopada 2009, 35,3 m²

      118 886 złCena za metr kwadratowy: 3 368 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,3 m²
      • 3 izby
      • rynek pierwotny
      • poza statystykami
    16. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 października 2009, 35,3 m²

      118 000 złCena za metr kwadratowy: 3 343 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,3 m²
      • 3 izby

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych