Adres · Ceny transakcyjne
Stanisława Staszica 34, Lubin
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
0211
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 17 września 2025 – 17 września 2026 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Stanisława Staszica 34, Lubin ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 26 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 26,9 m² do 44,7 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 20 września 2004, a ostatnia z 17 września 2026.
Mieszkania: 13 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 903 zł/m², a mediana powierzchni 27,3 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat lubiński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 127 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 903 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 27,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 119 432 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 14 874 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 13
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 roku: 14 874 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 113,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 127 000 zł — z 13 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 13 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubińskim 26,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
14 874 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
158,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,0%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
26,2
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Stanisława Staszica 34, Lubin
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 grudnia 2022, 26,9 m²
197 500 złCena za metr kwadratowy: 7 342 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,9 m²
- 2 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 marca 2022, 26,9 m²
175 000 złCena za metr kwadratowy: 6 506 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,9 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 grudnia 2018, 26,9 m²
93 000 złCena za metr kwadratowy: 3 457 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,9 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 września 2026, 44,66 m²
250 000 złCena za metr kwadratowy: 5 598 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,66 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 stycznia 2026, 11,62 m²
114 250 złCena za metr kwadratowy: 9 832 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 11,62 m²
- udział 1/4
- 4 izby
- piętro 5
- udziały wymagają uwagi
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 stycznia 2026, 3,87 m²
18 500 złCena za metr kwadratowy: 4 780 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 3,87 m²
- udział 1/12
- 4 izby
- piętro 5
- udziały wymagają uwagi
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 stycznia 2026, 23,24 m²
113 000 złCena za metr kwadratowy: 4 862 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 23,24 m²
- udział 1/2
- 4 izby
- piętro 5
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 kwietnia 2025, 7,74 m²
30 000 złCena za metr kwadratowy: 3 876 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 7,74 m²
- udział 1/6
- 4 izby
- piętro 5
- udziały wymagają uwagi
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 kwietnia 2024, 34,87 m²
257 000 złCena za metr kwadratowy: 7 370 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,87 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 listopada 2023, 34,87 m²
147 000 złCena za metr kwadratowy: 4 216 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,87 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 czerwca 2021, 26,9 m²
95 000 złCena za metr kwadratowy: 3 532 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,9 m²
- 2 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 czerwca 2021, 26,9 m²
105 000 złCena za metr kwadratowy: 3 903 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,9 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 lutego 2020, 27,27 m²
145 000 złCena za metr kwadratowy: 5 317 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 27,27 m²
- 2 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 listopada 2017, 35,3 m²
127 000 złCena za metr kwadratowy: 3 598 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,3 m²
- 3 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 czerwca 2017, 35,3 m²
80 000 złCena za metr kwadratowy: 2 266 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,3 m²
- 3 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 września 2016, 27,27 m²
65 000 złCena za metr kwadratowy: 2 384 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 27,27 m²
- 2 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 marca 2016, 26,9 m²
861 złCena za metr kwadratowy: 32 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,9 m²
- 2 izby
- piętro 3
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 kwietnia 2015, 26,9 m²
72 596 złCena za metr kwadratowy: 2 699 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,9 m²
- 2 izby
- piętro 5
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 stycznia 2015, 26,9 m²
90 000 złCena za metr kwadratowy: 3 346 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,9 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 października 2010, 26,9 m²
89 763 złCena za metr kwadratowy: 3 337 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,9 m²
- 2 izby
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 maja 2010, 29,6 m²
90 158 złCena za metr kwadratowy: 3 046 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 29,6 m²
- 3 izby
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 maja 2009, 35,3 m²
124 088 złCena za metr kwadratowy: 3 515 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,3 m²
- 3 izby
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 grudnia 2006, 27,27 m²
45 710 złCena za metr kwadratowy: 1 676 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 27,27 m²
- 2 izby
- piętro 2
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 lipca 2006, 34,87 m²
52 720 złCena za metr kwadratowy: 1 512 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,87 m²
- 5 izb
- piętro 1
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 lipca 2006, 45,18 m²
67 590 złCena za metr kwadratowy: 1 496 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,18 m²
- 5 izb
- piętro 1
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 września 2004, 26,9 m²
31 810 złCena za metr kwadratowy: 1 183 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,9 m²
- 4 izby
- piętro 2
- poza statystykami
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych