Adres · Ceny transakcyjne
Stanisława Staszica 38, Lubin
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
0211
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 1 października 2024 – 1 października 2025 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Stanisława Staszica 38, Lubin ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 18 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 26,9 m² do 53,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 19 września 2006, a ostatnia z 1 października 2025.
Mieszkania: 13 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 267 zł/m², a mediana powierzchni 35,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat lubiński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 115 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 267 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 35,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 119 432 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 14 874 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 13
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 roku: 14 874 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 113,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 115 000 zł — z 13 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 13 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubińskim 26,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
14 874 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
158,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,0%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
26,2
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Stanisława Staszica 38, Lubin
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 grudnia 2017, 26,9 m²
929 złCena za metr kwadratowy: 35 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,9 m²
- 2 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 października 2025, 46,47 m²
276 000 złCena za metr kwadratowy: 5 939 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,47 m²
- 4 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 marca 2024, 26,9 m²
155 000 złCena za metr kwadratowy: 5 762 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,9 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 lipca 2023, 53,03 m²
284 000 złCena za metr kwadratowy: 5 355 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,03 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 października 2020, 53 m²
163 000 złCena za metr kwadratowy: 3 075 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 marca 2020, 53 m²
177 000 złCena za metr kwadratowy: 3 340 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 maja 2018, 22,9 m²
60 000 złCena za metr kwadratowy: 2 620 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 22,9 m²
- udział 1/2
- 4 izby
- piętro 4
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 sierpnia 2017, 43,75 m²
150 000 złCena za metr kwadratowy: 3 429 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 43,75 m²
- 4 izby
- piętro 3
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 czerwca 2015, 26,9 m²
100 000 złCena za metr kwadratowy: 3 717 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,9 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 września 2014, 26,9 m²
57 700 złCena za metr kwadratowy: 2 145 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,9 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 marca 2014, 27,5 m²
62 000 złCena za metr kwadratowy: 2 255 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 27,5 m²
- 2 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lutego 2014, 35,3 m²
120 000 złCena za metr kwadratowy: 3 399 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,3 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 marca 2013, 35,2 m²
115 000 złCena za metr kwadratowy: 3 267 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,2 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 listopada 2011, 26,9 m²
82 000 złCena za metr kwadratowy: 3 048 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,9 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 stycznia 2011, 35,24 m²
100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 838 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,24 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu, 27 sierpnia 2010, 35,3 m²
125 000 złCena za metr kwadratowy: 3 541 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,3 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 lutego 2008, 35,24 m²
87 679 złCena za metr kwadratowy: 2 488 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,24 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 września 2006, 51,7 m²
81 010 złCena za metr kwadratowy: 1 567 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51,7 m²
- 4 izby
- piętro 2
- poza statystykami
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych