Adres · Ceny transakcyjne
Stanisława Staszica 8, Lubin
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
0211
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 17 września 2024 – 17 września 2025 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Stanisława Staszica 8, Lubin ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 14 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 26,9 m² do 53,1 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 27 stycznia 2005, a ostatnia z 17 września 2025.
Mieszkania: 9 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 881 zł/m², a mediana powierzchni 47,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat lubiński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 150 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 881 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 47,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 119 432 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 14 874 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 9
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 roku: 14 874 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 113,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 150 000 zł — z 9 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 9 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubińskim 26,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
14 874 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
158,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,0%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
26,2
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Stanisława Staszica 8, Lubin
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 września 2025, 47 m²
260 000 złCena za metr kwadratowy: 5 532 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 lutego 2018, 53,1 m²
167 000 złCena za metr kwadratowy: 3 145 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,1 m²
- 4 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 czerwca 2017, 53 m²
188 000 złCena za metr kwadratowy: 3 547 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 marca 2016, 47 m²
110 000 złCena za metr kwadratowy: 2 340 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47 m²
- 4 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 września 2015, 53,1 m²
153 000 złCena za metr kwadratowy: 2 881 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,1 m²
- 4 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 kwietnia 2014, 26,9 m²
69 000 złCena za metr kwadratowy: 2 565 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,9 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 czerwca 2013, 35,3 m²
119 000 złCena za metr kwadratowy: 3 371 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,3 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 stycznia 2012, 53,1 m²
150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 825 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,1 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 października 2009, 35,3 m²
80 000 złCena za metr kwadratowy: 2 266 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,3 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 sierpnia 2008, 53,03 m²
180 276 złCena za metr kwadratowy: 3 400 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,03 m²
- 4 izby
- piętro 1
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 maja 2008, 35,3 m²
100 397 złCena za metr kwadratowy: 2 844 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,3 m²
- 3 izby
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 grudnia 2006, 34,76 m²
63 300 złCena za metr kwadratowy: 1 821 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,76 m²
- 3 izby
- piętro 2
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 marca 2005, 52,35 m²
66 250 złCena za metr kwadratowy: 1 266 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,35 m²
- 6 izb
- piętro 2
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 stycznia 2005, 46,47 m²
58 470 złCena za metr kwadratowy: 1 258 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,47 m²
- 6 izb
- piętro 2
- poza statystykami
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych