Przejdź do treści

Ulica · Ceny transakcyjne

Ulica Saperów, Szczawno-Zdrój

Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.

Powiat

powiat wałbrzyski

Kod podziału terytorialnego

0221

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 2 stycznia 2024 – 2 stycznia 2025 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis ulicy

Cena transakcyjna

Ulica Saperów, Szczawno-Zdrój: w statystykach ujęto 24 transakcje.

Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.

Mieszkania: 18 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 354 zł/m², a mediana powierzchni 44,7 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ta ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat wałbrzyski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,7rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    112 500 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 354 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    44,7 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 996 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 828 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat wałbrzyski
    Liczba mieszkań w próbie
    18

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wałbrzyskim w 2025 roku: 7 828 zł miesięcznie. To 83,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 112 500 zł — z 18 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 18 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie wałbrzyskim 23,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie wałbrzyskim w 2025 roku: 10,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 22,4% do 10,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 828 złmiesięcznie

    +137,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    83,5%

    +4,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    10,8%

    −11,6

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    23,3

    Dane za 2025 rok

    Transakcje przy tej ulicy

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 stycznia 2025, 41,93 m²

      Saperów 2, Szczawno-Zdrój

      152 500 złCena za metr kwadratowy: 3 637 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 41,93 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 października 2024, 41,93 m²

      Saperów 2, Szczawno-Zdrój

      126 000 złCena za metr kwadratowy: 3 005 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 41,93 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 sierpnia 2021, 43,52 m²

      Saperów 2, Szczawno-Zdrój

      206 000 złCena za metr kwadratowy: 4 733 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 43,52 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 listopada 2019, 3,6 m²

      Saperów 5, Szczawno-Zdrój

      8 539 złCena za metr kwadratowy: 2 372 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 3,6 m²
      • udział 1/20
      • 4 izby
      • piętro 1
      • udziały wymagają uwagi
      • poza statystykami
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 września 2019, 50,17 m²

      Saperów 2, Szczawno-Zdrój

      112 900 złCena za metr kwadratowy: 2 250 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,17 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • poza statystykami
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 kwietnia 2018, 108,15 m²

      Saperów 5, Szczawno-Zdrój

      345 000 złCena za metr kwadratowy: 3 190 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 108,15 m²
      • 6 izb
      • piętro 2
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 kwietnia 2018, 46,3 m²

      Saperów 1, Szczawno-Zdrój

      125 000 złCena za metr kwadratowy: 2 700 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,3 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 kwietnia 2018, 13,19 m²

      Saperów 1, Szczawno-Zdrój

      35 000 złCena za metr kwadratowy: 2 654 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 13,19 m²
      • 1 izba
      • piętro 2
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 maja 2017, 101,42 m²

      Saperów 6, Szczawno-Zdrój

      320 000 złCena za metr kwadratowy: 3 155 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 101,42 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 lutego 2017, 86,96 m²

      Saperów 6, Szczawno-Zdrój

      220 000 złCena za metr kwadratowy: 2 530 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 86,96 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 stycznia 2014, 43,52 m²

      Saperów 2, Szczawno-Zdrój

      63 000 złCena za metr kwadratowy: 1 448 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 43,52 m²
      • 3 izby
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 maja 2012, 101,42 m²

      Saperów 6, Szczawno-Zdrój

      220 000 złCena za metr kwadratowy: 2 169 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 101,42 m²
      • 4 izby
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 czerwca 2011, 43,52 m²

      Saperów 2, Szczawno-Zdrój

      80 000 złCena za metr kwadratowy: 1 838 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 43,52 m²
      • 3 izby
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 września 2010, 86,96 m²

      Saperów 6, Szczawno-Zdrój

      240 000 złCena za metr kwadratowy: 2 760 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 86,96 m²
      • 4 izby
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 września 2010, 43,52 m²

      Saperów 2, Szczawno-Zdrój

      80 000 złCena za metr kwadratowy: 1 838 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 43,52 m²
      • 3 izby
    16. Sprzedaż działki budowlanej, 29 marca 2010, 568 m²

      Saperów 7, Szczawno-Zdrój

      400 000 złCena za metr kwadratowy: 704 zł/m²

      • powierzchnia działki 568 m²
      • numer działki 500
      • poza statystykami
    17. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 grudnia 2007, 45,92 m²

      Saperów 2, Szczawno-Zdrój

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 178 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45,92 m²
      • 3 izby
    18. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 października 2007, 41,93 m²

      Saperów 2, Szczawno-Zdrój

      84 000 złCena za metr kwadratowy: 2 003 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 41,93 m²
      • 3 izby
    19. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 grudnia 2006, 32,93 m²

      Saperów 1, Szczawno-Zdrój

      28 000 złCena za metr kwadratowy: 850 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,93 m²
      • 2 izby
      • poza statystykami
    20. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 sierpnia 2006, 34,35 m²

      Saperów 8, Szczawno-Zdrój

      40 400 złCena za metr kwadratowy: 1 176 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,35 m²
      • 3 izby
      • poza statystykami
    21. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 marca 2006, 75,12 m²

      Saperów 1, Szczawno-Zdrój

      85 000 złCena za metr kwadratowy: 1 132 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 75,12 m²
      • 4 izby
    22. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 października 2003, 62,3 m²

      Saperów 1, Szczawno-Zdrój

      40 000 złCena za metr kwadratowy: 642 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 62,3 m²
      • 4 izby
    23. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 sierpnia 2002, 41,93 m²

      Saperów 2, Szczawno-Zdrój

      30 000 złCena za metr kwadratowy: 715 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 41,93 m²
      • 3 izby
    24. Sprzedaż działki budowlanej, 7 listopada 2001, 90 m²

      Saperów 15, Szczawno-Zdrój

      4 143 złCena za metr kwadratowy: 46 zł/m²

      • powierzchnia działki 90 m²
      • numer działki 515/4
      • poza statystykami

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych