Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Kochanowskiego 1, Węgliniec

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat zgorzelecki

Kod podziału terytorialnego

0225

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 11 października 2021 – 11 października 2022 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Kochanowskiego 1, Węgliniec ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 8 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 35,6 m² do 51,8 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 4 sierpnia 2006, a ostatnia z 11 października 2022.

Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 027 zł/m², a mediana powierzchni 35,6 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat zgorzelecki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,1rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    83 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 027 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    35,6 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    74 089 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 573 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat zgorzelecki
    Liczba mieszkań w próbie
    5

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie zgorzeleckim w 2025 roku: 8 573 zł miesięcznie. To 91,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 83 000 zł — z 5 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 5 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie zgorzeleckim 37,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie zgorzeleckim w 2025 roku: 5,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,0% do 5,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 573 złmiesięcznie

    +136,1%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    91,5%

    +4,0

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,5%

    −3,5

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    37,7

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    KOCHANOWSKIEGO 1, WĘGLINIEC

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 października 2022, 35,58 m²

      95 000 złCena za metr kwadratowy: 2 670 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,58 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 stycznia 2022, 50,7 m²

      80 000 złCena za metr kwadratowy: 1 578 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,7 m²
      • 3 izby
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 sierpnia 2021, 35,58 m²

      83 000 złCena za metr kwadratowy: 2 333 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,58 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 maja 2021, 36,86 m²

      715 złCena za metr kwadratowy: 19 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,86 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
      • poza statystykami
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 sierpnia 2020, 46,2 m²

      958 złCena za metr kwadratowy: 21 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,2 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • poza statystykami
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 stycznia 2020, 51,8 m²

      105 000 złCena za metr kwadratowy: 2 027 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 51,8 m²
      • 3 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 sierpnia 2013, 35,58 m²

      50 000 złCena za metr kwadratowy: 1 405 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,58 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    8. Sprzedaż budynku, 4 sierpnia 2006

      27 160 zł

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • poza statystykami

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych