Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Fabryczna 8C, Wieruszów

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat wieruszowski

Kod podziału terytorialnego

1018

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

3 611zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

143 137zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

38,3m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

16

  • 23 kwietnia 2018 – 23 kwietnia 2019 · 16 aktów notarialnych
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Fabryczna 8C, Wieruszów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 16 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 32,2 m² do 71,2 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 29 listopada 2018, a ostatnia z 23 kwietnia 2019.

Mieszkania: 16 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 611 zł/m², a mediana powierzchni 38,3 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 16 3 611 zł/m² 143 137 zł 38,3 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat wieruszowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,3rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    143 137 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 611 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    38,3 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    63 296 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 254 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat wieruszowski
    Liczba mieszkań w próbie
    16

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wieruszowskim w 2025 roku: 7 254 zł miesięcznie. To 77,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 143,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 143 137 zł — z 16 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 16 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie wieruszowskim 12,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 771 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie wieruszowskim w 2025 roku: 4,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,6% do 4,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 254 złmiesięcznie

    +143,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    77,4%

    +5,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    4,8%

    −2,8

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,2

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Fabryczna 8C, Wieruszów

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 kwietnia 2019, 32,16 m²

      115 776 złCena za metr kwadratowy: 3 600 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,16 m²
      • 1 izba
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 stycznia 2019, 71,23 m²

      264 812 złCena za metr kwadratowy: 3 718 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 71,23 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 stycznia 2019, 70,87 m²

      245 000 złCena za metr kwadratowy: 3 457 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 70,87 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 stycznia 2019, 70,83 m²

      262 814 złCena za metr kwadratowy: 3 710 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 70,83 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 stycznia 2019, 38,09 m²

      142 460 złCena za metr kwadratowy: 3 740 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 38,09 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 grudnia 2018, 37,85 m²

      132 297 złCena za metr kwadratowy: 3 495 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,85 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 grudnia 2018, 38,17 m²

      129 778 złCena za metr kwadratowy: 3 400 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 38,17 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 grudnia 2018, 70,84 m²

      264 902 złCena za metr kwadratowy: 3 739 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 70,84 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 grudnia 2018, 71,21 m²

      257 976 złCena za metr kwadratowy: 3 623 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 71,21 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 grudnia 2018, 37,85 m²

      143 813 złCena za metr kwadratowy: 3 800 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,85 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 grudnia 2018, 38,06 m²

      139 496 złCena za metr kwadratowy: 3 665 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 38,06 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 grudnia 2018, 37,7 m²

      134 560 złCena za metr kwadratowy: 3 569 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,7 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 listopada 2018, 37,9 m²

      138 780 złCena za metr kwadratowy: 3 662 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,9 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 listopada 2018, 70,7 m²

      245 000 złCena za metr kwadratowy: 3 465 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 70,7 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 listopada 2018, 47,04 m²

      164 268 złCena za metr kwadratowy: 3 492 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,04 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    16. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 listopada 2018, 38,43 m²

      138 348 złCena za metr kwadratowy: 3 600 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 38,43 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych