Adres · Ceny transakcyjne
Fabryczna 8D, Wieruszów
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1018
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 10 czerwca 2022 – 10 czerwca 2023 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Fabryczna 8D, Wieruszów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 12 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 34,6 m² do 54,2 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 29 listopada 2018, a ostatnia z 10 czerwca 2023.
Mieszkania: 11 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 604 zł/m², a mediana powierzchni 53,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat wieruszowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 183 990 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 604 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 53,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 63 296 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 254 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat wieruszowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 11
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wieruszowskim w 2025 roku: 7 254 zł miesięcznie. To 77,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 143,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 183 990 zł — z 11 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 11 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie wieruszowskim 12,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 771 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie wieruszowskim w 2025 roku: 4,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,6% do 4,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 254 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
77,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
4,8%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
12,2
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Fabryczna 8D, Wieruszów
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 czerwca 2023, 53,81 m²
365 000 złCena za metr kwadratowy: 6 783 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,81 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 marca 2019, 53,68 m²
183 990 złCena za metr kwadratowy: 3 428 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,68 m²
- 3 izby
- piętro 4
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 grudnia 2018, 37,89 m²
134 509 złCena za metr kwadratowy: 3 550 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,89 m²
- 2 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 grudnia 2018, 53,96 m²
344 903 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa 53,96 m²
- 2 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
- udziały wymagają uwagi
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 grudnia 2018, 37,98 m²
344 903 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa 37,98 m²
- 1 izba
- piętro 2
- rynek pierwotny
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
- udziały wymagają uwagi
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 grudnia 2018, 53,81 m²
190 781 złCena za metr kwadratowy: 3 545 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,81 m²
- 3 izby
- piętro 4
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 grudnia 2018, 53,83 m²
195 658 złCena za metr kwadratowy: 3 635 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,83 m²
- 3 izby
- piętro 3
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 grudnia 2018, 37,67 m²
137 462 złCena za metr kwadratowy: 3 649 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,67 m²
- 2 izby
- piętro 3
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 grudnia 2018, 42,99 m²
151 000 złCena za metr kwadratowy: 3 512 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,99 m²
- 2 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 grudnia 2018, 54,24 m²
198 034 złCena za metr kwadratowy: 3 651 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,24 m²
- 3 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 listopada 2018, 37,64 m²
129 826 złCena za metr kwadratowy: 3 449 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,64 m²
- 2 izby
- piętro 4
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 listopada 2018, 34,64 m²
124 832 złCena za metr kwadratowy: 3 604 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,64 m²
- 1 izba
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 listopada 2018, 53,72 m²
195 252 złCena za metr kwadratowy: 3 635 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,72 m²
- 3 izby
- piętro 3
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych