Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

29 Listopada 23, Chrzanów

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat chrzanowski

Kod podziału terytorialnego

1203

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 15 stycznia 2023 – 15 stycznia 2024 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres 29 Listopada 23, Chrzanów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 15 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 34,3 m² do 51,5 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 22 września 2011, a ostatnia z 15 stycznia 2024.

Mieszkania: 14 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 627 zł/m², a mediana powierzchni 36,8 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat chrzanowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,6rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    118 500 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 627 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    36,8 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    74 675 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 645 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat chrzanowski
    Liczba mieszkań w próbie
    14

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 8 645 zł miesięcznie. To 92,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 143,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 118 500 zł — z 14 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 14 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie chrzanowskim 18,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 7,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,9% do 7,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 645 złmiesięcznie

    +143,2%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    92,2%

    +6,6

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    7,0%

    −4,9

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    18,4

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    29 Listopada 23, Chrzanów

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 stycznia 2024, 36,8 m²

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 5 435 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,8 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 lutego 2022, 51,32 m²

      117 000 złCena za metr kwadratowy: 2 280 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 51,32 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 grudnia 2021, 36,8 m²

      249 000 złCena za metr kwadratowy: 6 766 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,8 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 września 2021, 34,31 m²

      165 000 złCena za metr kwadratowy: 4 809 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,31 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 stycznia 2021, 36,8 m²

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 717 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,8 m²
      • 2 izby
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 sierpnia 2019, 36,8 m²

      130 000 złCena za metr kwadratowy: 3 533 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,8 m²
      • 2 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 stycznia 2019, 51,32 m²

      120 000 złCena za metr kwadratowy: 2 338 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 51,32 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 sierpnia 2016, 51,32 m²

      115 000 złCena za metr kwadratowy: 2 241 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 51,32 m²
      • 3 izby
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 czerwca 2016, 38,49 m²

      32 500 złCena za metr kwadratowy: 844 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 38,49 m²
      • udział 3/4
      • 3 izby
      • udziały wymagają uwagi
      • poza statystykami
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 stycznia 2016, 51,49 m²

      123 000 złCena za metr kwadratowy: 2 389 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 51,49 m²
      • 3 izby
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 marca 2015, 51,49 m²

      132 500 złCena za metr kwadratowy: 2 573 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 51,49 m²
      • 3 izby
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 lutego 2015, 34,31 m²

      88 000 złCena za metr kwadratowy: 2 565 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,31 m²
      • 2 izby
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 stycznia 2014, 34,31 m²

      92 000 złCena za metr kwadratowy: 2 681 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,31 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 sierpnia 2012, 36,8 m²

      90 000 złCena za metr kwadratowy: 2 446 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,8 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 września 2011, 36,8 m²

      113 000 złCena za metr kwadratowy: 3 071 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,8 m²
      • 2 izby
      • piętro 1

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych