Adres · Ceny transakcyjne
Fabryczna 29A, Chrzanów
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1203
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 5 czerwca 2024 – 5 czerwca 2025 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Fabryczna 29A, Chrzanów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 12 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 37,7 m² do 86,8 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 8 lutego 2010, a ostatnia z 5 czerwca 2025.
Mieszkania: 12 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 757 zł/m², a mediana powierzchni 57,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat chrzanowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 152 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 757 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 57,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 74 675 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 645 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat chrzanowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 12
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 8 645 zł miesięcznie. To 92,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 143,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 152 500 zł — z 12 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 12 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie chrzanowskim 18,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 7,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,9% do 7,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 645 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
92,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,0%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,4
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Fabryczna 29A, Chrzanów
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 czerwca 2025, 37,7 m²
230 000 złCena za metr kwadratowy: 6 101 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,7 m²
- 3 izby
- piętro 2
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 sierpnia 2021, 38,4 m²
145 000 złCena za metr kwadratowy: 3 776 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,4 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 sierpnia 2021, 76,1 m²
290 000 złCena za metr kwadratowy: 3 811 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 76,1 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 lipca 2021, 38,4 m²
130 000 złCena za metr kwadratowy: 3 385 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,4 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 listopada 2020, 86,8 m²
253 000 złCena za metr kwadratowy: 2 915 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 86,8 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 sierpnia 2019, 79,9 m²
205 000 złCena za metr kwadratowy: 2 566 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 79,9 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 września 2017, 38,4 m²
80 000 złCena za metr kwadratowy: 2 083 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,4 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 lipca 2017, 76,1 m²
170 000 złCena za metr kwadratowy: 2 234 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 76,1 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 grudnia 2013, 75,5 m²
138 000 złCena za metr kwadratowy: 1 828 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 75,5 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 marca 2012, 38,4 m²
140 000 złCena za metr kwadratowy: 3 646 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,4 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 stycznia 2011, 37,7 m²
98 000 złCena za metr kwadratowy: 2 599 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,7 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 lutego 2010, 79,9 m²
160 000 złCena za metr kwadratowy: 2 003 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 79,9 m²
- 4 izby
- piętro 5
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych