Adres z Rejestru cen nieruchomości

Wapienna 23, Rząska

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za m² do okolicy i całej miejscowości.

Powiat powiat krakowski Kod podziału terytorialnego 1206

Mediana ceny za m² ?

991 zł/m²

+46,0% r/r

Mediana ceny całkowitej

35 700 zł

Mediana metrażu

36,0 m²

Liczba transakcji

3

Opis adresu

Adres Wapienna 23, Rząska ma w Rejestrze cen nieruchomości 4 transakcje. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Metraż transakcji mieści się w zakresie od 36,0 m² do 36,0 m². Najczęściej widoczny typ nieruchomości dla tego adresu to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z dnia 26.06.2008, a ostatnia z dnia 08.09.2023. W ostatnich 2 latach odnotowano 0 transakcji.

Mieszkania: 3 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 991 zł/m², a mediana metrażu 36,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 3 991 zł/m² 35 700 zł 36,0 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

powiat krakowski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krakowskim w 2025 r.: 8 809 zł miesięcznie. To 93,9% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 109,5%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 35 700 zł — z 3 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.To mediana z zaledwie 3 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie krakowskim 8,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 14,2 do 8,9.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie krakowskim w 2025 r.: 4,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 6,5% do 4,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 5,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 5,4 do 5,0.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
0,5 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
35 700 zł
Mediana ceny za m²
991 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
36,0 m²
Szacunkowy dochód netto
6 335 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 809 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat krakowski
Liczba mieszkań w próbie
3
Cena całego mieszkania 35 700 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 76 020 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 105 707 zł

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krakowskim

?
8 809 zł+109,5%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Wynagrodzenie vs Polska?
93,9%-7,4
Stopa bezrobocia?
4,4%-2,1

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie krakowskim

?
8,9-5,4
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
5,0-0,4

Transakcje pod tym adresem

Izby i kondygnacja są dostępne dla lokali

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
08.09.2023 Wapienna 23, Rząska Lokal 3_LOK 180 000 zł 4 999 zł/m² ? 36,0 m² ? 2 1
19.12.2013 Wapienna 23, Rząska Lokal 3_LOK 25 000 zł 694 zł/m² ? 36,0 m² ? 2 2
26.06.2008 Wapienna 23, Rząska Lokal 3_LOK 35 700 zł 991 zł/m² ? 36,0 m² ? 2 0