Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Zabierzów
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
8 811zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
839 000zł
Mediana powierzchni ?
96,2m²
Liczba transakcji ?
85
- 23 września 2025 – 23 września 2026 · 85 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · import 17 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaZabierzów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 8 273 transakcje.
Mieszkania: 85 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 8 811 zł/m², a mediana powierzchni 96,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 85 | 8 811 zł/m² | 839 000 zł | 96,2 m² |
| Garaże Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Handlowo-usługowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Biurowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 109 | 270 zł/m² | 340 000 zł | 1 022,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 81 | 270 zł/m² | 320 285 zł | 950,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 6 | 157 zł/m² | 33 540 zł | 381,0 m² |
| Budynki Niska próba | 164 | 10 037 zł/m² | 998 500 zł | 90,2 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 11 | 10 605 zł/m² | 590 500 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 14 | 9 732 zł/m² | 837 500 zł | Niska próba |
| 5 pokoi | 36 | 8 618 zł/m² | 827 500 zł | Wiarygodna |
| 6 pokoi | 17 | 8 721 zł/m² | 942 000 zł | Niska próba |
| 7 pokoi | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 11 | 8 893 zł/m² | Niska próba |
| Rynek wtórny | 58 | 8 725 zł/m² | Wiarygodna |
| Rynek wtórny | 11 | 9 375 zł/m² | Niska próba |
| Rynek wtórny | 4 | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 67 | 8 907 zł/m² | bez zmian | Wiarygodna |
| 2025 | 67 | 8 903 zł/m² | +14,3% | Wiarygodna |
| 2024 | 79 | 7 788 zł/m² | +9,6% | Wiarygodna |
| 2023 | 61 | 7 109 zł/m² | +18,3% | Wiarygodna |
| 2022 | 56 | 6 010 zł/m² | +6,7% | Wiarygodna |
| 2021 | 72 | 5 631 zł/m² | +18,6% | Wiarygodna |
| 2020 | 55 | 4 747 zł/m² | +8,0% | Wiarygodna |
| 2019 | 6 | 4 395 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2015 | 8 | 4 428 zł/m² | −0,6% | Niska próba |
| 2014 | 9 | 4 453 zł/m² | +10,8% | Niska próba |
| 2013 | 20 | 4 020 zł/m² | −7,1% | Niska próba |
| 2012 | 13 | 4 325 zł/m² | −7,9% | Niska próba |
| 2011 | 18 | 4 697 zł/m² | +0,3% | Niska próba |
| 2010 | 11 | 4 682 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Zabierzów; część danych: powiat krakowski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
6,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 500 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 6 208 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 83,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 75 962 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 802 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat krakowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 597
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +17,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +283 osoby
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krakowskim w 2025 roku: 8 802 zł miesięcznie. To 93,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 109,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 500 000 zł — z 589 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 6,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Zabierzów mieszkało 30 041 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 17,5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 283 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 16,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie krakowskim 9,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie krakowskim w 2025 roku: 4,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 6,5% do 4,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 754 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 124,1%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 6,5 do 5,0.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 802 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 754 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
93,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
4,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,6%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
30 041osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
14 582osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
15 459osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
4 968osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
4 486osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
6 619osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
8 404osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
5 564osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+283 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
9,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
8,8
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
582
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
299
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
9,5
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
5,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
29 833
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
28 043
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 września 2026 | Różana 26, Ujazd Lokal 1 | 860 000 zł | 8 893 zł/m² ? | 96,7 m² ? | 1/1 ? | 6 | 1 |
| 28 sierpnia 2026 | Różana 24, Ujazd Lokal 2 | 830 000 zł | 8 547 zł/m² ? | 97,1 m² ? | 1/1 ? | 6 | 1 |
| 28 sierpnia 2026 | Leśna 2a, Zabierzów Lokal 33 Udziały wymagają uwagi ? | 539 000 zł | 12 178 zł/m² ? | 44,3 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 27 sierpnia 2026 | Różana 22, Ujazd Lokal 2 | 1 032 000 zł | 8 642 zł/m² ? | 119,4 m² ? | 1/1 ? | 6 | 1 |
| 27 sierpnia 2026 | Różana 22, Ujazd Lokal 1 | 1 070 000 zł | 9 035 zł/m² ? | 118,4 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 25 sierpnia 2026 | Różana 24, Ujazd Lokal 1 | 795 000 zł | 8 222 zł/m² ? | 96,7 m² ? | 1/1 ? | 6 | 1 |
| 25 sierpnia 2026 | Półkole 36D, Rząska Lokal 2 | 686 000 zł | 10 131 zł/m² ? | 67,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 24 sierpnia 2026 | Szlachecka 164A, Brzezie Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 824 000 zł | 10 605 zł/m² ? | 77,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 14 sierpnia 2026 | Półkole 36C, Rząska Lokal 1 | 686 000 zł | 10 133 zł/m² ? | 67,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 13 sierpnia 2026 | Zielona 149A, Bolechowice Lokal 1 | 160 000 zł | 1 846 zł/m² ? | 86,7 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Zabierzów
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Zabierzów?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Zabierzów wynosi 8 811 zł/m² na podstawie 85 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Zabierzów?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 96,2 m² kosztowało w tym okresie medianowo 839 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Zabierzów?
Mediana ceny wynosi 8 893 zł/m² na rynku pierwotnym i brak danych/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Zabierzów rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Zabierzów spadły o 0,7% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 8 811 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 17 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Import: 17 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych