Przejdź do treści

Ulica · Ceny transakcyjne

Ulica Batalionów Chłopskich, Kęty

Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.

Powiat

powiat oświęcimski

Kod podziału terytorialnego

1213

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 19 marca 2025 – 19 marca 2026 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis ulicy

Cena transakcyjna

Ulica Batalionów Chłopskich, Kęty: w statystykach ujęto 22 transakcje.

Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.

Mieszkania: 9 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 072 zł/m², a mediana powierzchni 38,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat oświęcimski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    3,3rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    230 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    6 072 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    38,0 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    70 287 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 108 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat oświęcimski
    Liczba mieszkań w próbie
    9

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie oświęcimskim w 2025 roku: 8 108 zł miesięcznie. To 86,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 120,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 230 000 zł — z 9 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 9 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie oświęcimskim 19,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie oświęcimskim w 2025 roku: 5,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,5% do 5,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 108 złmiesięcznie

    +120,5%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    86,5%

    −2,1

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,5%

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    19,1

    Dane za 2025 rok

    Transakcje przy tej ulicy

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 lipca 2026, 34,55 m²

      Batalionów Chłopskich 1, Kęty

      192 700 złCena za metr kwadratowy: 5 577 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,55 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
      • poza statystykami
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 czerwca 2026, 47,43 m²

      Batalionów Chłopskich 1, Kęty

      252 500 złCena za metr kwadratowy: 5 324 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,43 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
      • poza statystykami
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 kwietnia 2026, 34,55 m²

      Batalionów Chłopskich 1, Kęty

      187 700 złCena za metr kwadratowy: 5 433 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,55 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
      • poza statystykami
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 marca 2026, 47,43 m²

      Batalionów Chłopskich 1, Kęty

      252 500 złCena za metr kwadratowy: 5 324 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,43 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
      • poza statystykami
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 marca 2026, 34,55 m²

      Batalionów Chłopskich 1, Kęty

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 7 236 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,55 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 czerwca 2025, 47,43 m²

      Batalionów Chłopskich 1, Kęty

      237 400 złCena za metr kwadratowy: 5 005 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,43 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
      • poza statystykami
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 maja 2025, 37,97 m²

      Batalionów Chłopskich 3, Kęty

      285 000 złCena za metr kwadratowy: 7 506 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,97 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 marca 2025, 34,55 m²

      Batalionów Chłopskich 1, Kęty

      172 200 złCena za metr kwadratowy: 4 984 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,55 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
      • poza statystykami
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 marca 2025, 37,97 m²

      Batalionów Chłopskich 2, Kęty

      185 900 złCena za metr kwadratowy: 4 896 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,97 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
      • poza statystykami
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 marca 2025, 47,43 m²

      Batalionów Chłopskich 1, Kęty

      234 300 złCena za metr kwadratowy: 4 940 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,43 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
      • poza statystykami
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 marca 2025, 47,43 m²

      Batalionów Chłopskich 1, Kęty

      234 300 złCena za metr kwadratowy: 4 940 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,43 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
      • poza statystykami
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 stycznia 2025, 34,55 m²

      Batalionów Chłopskich 1, Kęty

      230 000 złCena za metr kwadratowy: 6 657 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,55 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 grudnia 2024, 34,55 m²

      Batalionów Chłopskich 1, Kęty

      176 200 złCena za metr kwadratowy: 5 100 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,55 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • poza statystykami
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 grudnia 2024, 37,97 m²

      Batalionów Chłopskich 2, Kęty

      190 300 złCena za metr kwadratowy: 5 012 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,97 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
      • poza statystykami
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 listopada 2024, 37,97 m²

      Batalionów Chłopskich 2, Kęty

      190 300 złCena za metr kwadratowy: 5 012 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,97 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • poza statystykami
    16. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 listopada 2024, 34,55 m²

      Batalionów Chłopskich 1, Kęty

      176 200 złCena za metr kwadratowy: 5 100 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,55 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
      • poza statystykami
    17. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 października 2024, 37,97 m²

      Batalionów Chłopskich 3, Kęty

      218 000 złCena za metr kwadratowy: 5 741 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,97 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    18. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 września 2024, 37,97 m²

      Batalionów Chłopskich 3, Kęty

      220 000 złCena za metr kwadratowy: 5 794 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,97 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    19. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 września 2024, 47,73 m²

      Batalionów Chłopskich 3, Kęty

      310 000 złCena za metr kwadratowy: 6 495 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,73 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
      • udziały wymagają uwagi
    20. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 października 2023, 47,43 m²

      Batalionów Chłopskich 1, Kęty

      288 000 złCena za metr kwadratowy: 6 072 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,43 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
      • udziały wymagają uwagi
    21. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 maja 2023, 37,97 m²

      Batalionów Chłopskich 3, Kęty

      160 000 złCena za metr kwadratowy: 4 214 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,97 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • udziały wymagają uwagi
    22. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 marca 2023, 37,97 m²

      Batalionów Chłopskich 2, Kęty

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 5 267 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,97 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
      • udziały wymagają uwagi

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych