Adres z Rejestru cen nieruchomości
Westerplatte 8, Tarnów
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za m² do okolicy i całej miejscowości.
Mediana ceny za m² ?
4 617 zł/m²
+5,2% r/r
Mediana ceny całkowitej
277 500 zł
Mediana metrażu
60,1 m²
Liczba transakcji
9
Opis adresu
Adres Westerplatte 8, Tarnów ma w Rejestrze cen nieruchomości 10 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Metraż transakcji mieści się w zakresie od 23,3 m² do 72,1 m². Najczęściej widoczny typ nieruchomości dla tego adresu to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z dnia 29.11.2016, a ostatnia z dnia 28.02.2026. W ostatnich 2 latach odnotowano 3 transakcje.
Mieszkania: 9 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 4 617 zł/m², a mediana metrażu 60,1 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 9 | 4 617 zł/m² | 277 500 zł | 60,1 m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
TarnówDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Tarnowie w 2025 r.: 9 232 zł miesięcznie. To 98,4% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 151,6%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 277 500 zł — z 9 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.To mediana z zaledwie 9 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w Tarnowie 27,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 33,8 do 27,6.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w Tarnowie w 2025 r.: 5,0%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 8,2% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 1,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 2,2 do 1,8.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 277 500 zł
- Mediana ceny za m²
- 4 617 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 60,1 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 6 623 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 9 232 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- Tarnów
- Liczba mieszkań w próbie
- 9
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w Tarnowie
Najważniejsze dane
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w Tarnowie
Najważniejsze dane
Transakcje pod tym adresem
Izby i kondygnacja są dostępne dla lokali
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28.02.2026 | Westerplatte 8, Tarnów Lokal 1164_LOK | 532 000 zł | 8 852 zł/m² ? | 60,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 12.09.2025 | Westerplatte 8, Tarnów Lokal 1164_LOK | 325 000 zł | 5 408 zł/m² ? | 60,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 17.07.2025 | Westerplatte 8, Tarnów Lokal 1077_LOK | 340 000 zł | 4 716 zł/m² ? | 72,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | 5 |
| 29.12.2022 | Westerplatte 8, Tarnów Lokal 1327_LOK | 275 000 zł | 4 583 zł/m² ? | 60,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 11 |
| 30.05.2022 | Westerplatte 8, Tarnów Lokal 1285_LOK | 300 000 zł | 4 959 zł/m² ? | 60,5 m² ? | 1/1 ? | 4 | 5 |
| 12.01.2022 | Westerplatte 8, Tarnów Lokal 1285_LOK | 255 000 zł | 4 215 zł/m² ? | 60,5 m² ? | 1/1 ? | 4 | 5 |
| 20.07.2021 | Westerplatte 8, Tarnów Lokal 1151_LOK | 277 500 zł | 4 617 zł/m² ? | 60,1 m² ? | — | 4 | 9 |
| 25.02.2019 | Westerplatte 8, Tarnów Lokal 1092_LOK | 89 000 zł | 3 820 zł/m² ? | 23,3 m² ? | 1/1 ? | 2 | 12 |
| 29.11.2016 | Westerplatte 8, Tarnów Lokal 1297_LOK | 140 000 zł | 2 326 zł/m² ? | 60,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | — |
Brak transakcji dla wybranego typu.