Przejdź do treści

Ulica · Ceny transakcyjne

Ulica 1 Maja, Maków Mazowiecki

Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.

Powiat

powiat makowski

Kod podziału terytorialnego

1411

Okres
Szczegółowość

Od 23 marca 2025 przy tej ulicy zapisano jedną sprzedaż budynków, a jej akt notarialny nie podaje powierzchni użytkowej budynku, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

4

  • 23 marca 2025 – 23 marca 2026 · 4 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Sprzedaże budynków

Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką

Liczba sprzedaży budynków

1

Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.

Mediana ceny transakcji budynków

brak danych

Cena całej transakcji, razem z działką.

Mediana powierzchni działek

brak danych

Opis ulicy

Cena transakcyjna

Ulica 1 Maja, Maków Mazowiecki: w statystykach ujęto 14 transakcji.

Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.

Mieszkania: 12 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 777 zł/m², a mediana powierzchni 44,4 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 4 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ta ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat makowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,6rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    185 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 777 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    44,4 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 031 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 199 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat makowski
    Liczba mieszkań w próbie
    12

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie makowskim w 2025 roku: 8 199 zł miesięcznie. To 87,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 154,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 185 000 zł — z 12 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 12 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie makowskim 16,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 744 przestępstwa rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie makowskim w 2025 roku: 16,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 20,7% do 16,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 199 złmiesięcznie

    +154,8%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,5%

    +10,0

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    16,1%

    −4,6

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    16,5

    Dane za 2025 rok

    Transakcje przy tej ulicy

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 marca 2026, 42,2 m²

      1 Maja 4, Maków Mazowiecki

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 3 555 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 42,2 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 lutego 2026, 36,8 m²

      1 Maja 13, Maków Mazowiecki

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 5 435 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,8 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    3. Sprzedaż budynku, 13 stycznia 2026

      1 Maja 11, Maków Mazowiecki

      380 000 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • jeden z 2 budynków sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    4. Sprzedaż budynku, 13 stycznia 2026

      1 Maja 11, Maków Mazowiecki

      380 000 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • jeden z 2 budynków sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 listopada 2025, 36 m²

      1 Maja 9, Maków Mazowiecki

      95 000 złCena za metr kwadratowy: 2 639 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 września 2025, 27,4 m²

      1 Maja 9, Maków Mazowiecki

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 3 650 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 27,4 m²
      • udział 1/2
      • 4 izby
      • piętro 3
      • poza statystykami
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 września 2025, 42,2 m²

      1 Maja 4, Maków Mazowiecki

      145 000 złCena za metr kwadratowy: 3 436 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 42,2 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 grudnia 2024, 44,7 m²

      1 Maja 13, Maków Mazowiecki

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 4 474 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,7 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 czerwca 2024, 44,1 m²

      1 Maja 13, Maków Mazowiecki

      240 000 złCena za metr kwadratowy: 5 442 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 lutego 2024, 54 m²

      1 Maja 9, Maków Mazowiecki

      441 000 złCena za metr kwadratowy: 8 167 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 54 m²
      • 4 izby
      • piętro 5
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 czerwca 2023, 55 m²

      1 Maja 9, Maków Mazowiecki

      190 000 złCena za metr kwadratowy: 3 455 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 czerwca 2023, 38 m²

      1 Maja 7, Maków Mazowiecki

      95 000 złCena za metr kwadratowy: 2 500 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 38 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 kwietnia 2023, 44,79 m²

      1 Maja 7, Maków Mazowiecki

      230 000 złCena za metr kwadratowy: 5 135 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,79 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 lutego 2023, 46,7 m²

      1 Maja 13, Maków Mazowiecki

      160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 426 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,7 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 lutego 2022, 45 m²

      1 Maja 9, Maków Mazowiecki

      180 000 złCena za metr kwadratowy: 4 000 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45 m²
      • 3 izby

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych