Przejdź do treści

Ulica · Ceny transakcyjne

Ulica Wybranieckich, Cyganka

Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.

Powiat

powiat miński

Kod podziału terytorialnego

1412

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

7 296zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

716 230zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

98,2m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

6

  • 14 maja 2025 – 14 maja 2026 · 6 aktów notarialnych
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis ulicy

Cena transakcyjna

Ulica Wybranieckich, Cyganka: w statystykach ujęto 6 transakcji.

Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.

Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 7 296 zł/m², a mediana powierzchni 98,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 6 7 296 zł/m² 716 230 zł 98,2 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ta ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat miński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    10,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    716 230 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    7 296 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    98,2 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 907 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 306 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat miński
    Liczba mieszkań w próbie
    6

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie mińskim w 2025 roku: 8 306 zł miesięcznie. To 88,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 135,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest drogie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 716 230 zł — z 6 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 10,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Porównaj cenę z oferty z medianą za metr kwadratowy — dopiero to pokazuje, czy mieszkanie jest drogie, czy tylko duże.Niska próba: mediana z 6 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie mińskim 10,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie mińskim w 2025 roku: 4,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,7% do 4,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 306 złmiesięcznie

    +135,1%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    88,6%

    +3,5

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    4,7%

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    10,8

    Dane za 2025 rok

    Transakcje przy tej ulicy

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 maja 2026, 98,17 m²

      Wybranieckich 74C, CYGANKA

      725 000 złCena za metr kwadratowy: 7 385 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 98,17 m²
      • rynek pierwotny
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 marca 2026, 98,17 m²

      Wybranieckich 74B, CYGANKA

      716 230 złCena za metr kwadratowy: 7 296 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 98,17 m²
      • rynek pierwotny
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 stycznia 2026, 98,17 m²

      Wybranieckich 74, CYGANKA

      716 230 złCena za metr kwadratowy: 7 296 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 98,17 m²
      • rynek pierwotny
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 grudnia 2025, 98,17 m²

      Wybranieckich 72, CYGANKA

      710 000 złCena za metr kwadratowy: 7 232 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 98,17 m²
      • rynek pierwotny
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 września 2025, 98,17 m²

      Wybranieckich 74A, CYGANKA

      710 000 złCena za metr kwadratowy: 7 232 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 98,17 m²
      • rynek pierwotny
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 sierpnia 2025, 98,17 m²

      Wybranieckich 72A, CYGANKA

      719 000 złCena za metr kwadratowy: 7 324 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 98,17 m²
      • rynek pierwotny

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych