Osiedle · Ceny transakcyjne
Osiedle, Nowy Modlin
Podsumowanie transakcji na tym osiedlu, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1414
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 25 sierpnia 2024 – 25 sierpnia 2025 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis osiedla
Cena transakcyjnaOsiedle, Nowy Modlin: w statystykach ujęto 23 transakcje.
Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.
Mieszkania: 22 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 859 zł/m², a mediana powierzchni 42,5 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
To osiedle, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat nowodworski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 137 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 859 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 42,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 85 993 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 10 028 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat nowodworski
- Liczba mieszkań w próbie
- 22
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nowodworskim w 2025 roku: 10 028 zł miesięcznie. To 107,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 112,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 137 500 zł — z 22 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 22 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nowodworskim 23,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nowodworskim w 2025 roku: 6,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,9% do 6,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
10 028 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
107,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,0%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
23,9
Dane za 2025 rok
Transakcje na tym osiedlu
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 sierpnia 2025, 56,9 m²
Osiedle 9, Nowy Modlin
390 000 złCena za metr kwadratowy: 6 854 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,9 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 grudnia 2024, 20,9 m²
Osiedle 2, Nowy Modlin
170 000 złCena za metr kwadratowy: 8 134 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 20,9 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 września 2022, 29,1 m²
Osiedle 2, Nowy Modlin
120 000 złCena za metr kwadratowy: 4 124 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 29,1 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 maja 2022, 29,1 m²
Osiedle 1, Nowy Modlin
157 000 złCena za metr kwadratowy: 5 395 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 29,1 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 września 2021, 69,2 m²
Osiedle 9, Nowy Modlin
290 000 złCena za metr kwadratowy: 4 191 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 69,2 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu, 31 grudnia 2019, 30 m²
Osiedle 3, Nowy Modlin
15 000 złCena za metr kwadratowy: 500 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 30 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 lipca 2019, 60,2 m²
Osiedle 2, Nowy Modlin
155 000 złCena za metr kwadratowy: 2 575 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,2 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 czerwca 2018, 29,1 m²
Osiedle 2, Nowy Modlin
73 000 złCena za metr kwadratowy: 2 509 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 29,1 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 czerwca 2018, 42,46 m²
Osiedle 3, Nowy Modlin
110 000 złCena za metr kwadratowy: 2 591 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,46 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 grudnia 2017, 42,46 m²
Osiedle 1, Nowy Modlin
100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 355 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,46 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 lipca 2017, 42,46 m²
Osiedle 3, Nowy Modlin
120 000 złCena za metr kwadratowy: 2 826 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,46 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 grudnia 2016, 56,9 m²
Osiedle 8, Nowy Modlin
120 000 złCena za metr kwadratowy: 2 109 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,9 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 kwietnia 2016, 60,2 m²
Osiedle 2, Nowy Modlin
175 000 złCena za metr kwadratowy: 2 907 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,2 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 listopada 2015, 42,46 m²
Osiedle 3, Nowy Modlin
78 000 złCena za metr kwadratowy: 1 837 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,46 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 lipca 2015, 32,81 m²
Osiedle 5, Nowy Modlin
85 000 złCena za metr kwadratowy: 2 591 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,81 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 lutego 2015, 29,1 m²
Osiedle 3, Nowy Modlin
71 000 złCena za metr kwadratowy: 2 440 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 29,1 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 lipca 2014, 42,46 m²
Osiedle 3, Nowy Modlin
100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 355 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,46 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 listopada 2013, 60,2 m²
Osiedle 3, Nowy Modlin
190 000 złCena za metr kwadratowy: 3 156 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,2 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 października 2012, 69,2 m²
Osiedle 9, Nowy Modlin
185 000 złCena za metr kwadratowy: 2 673 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 69,2 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 czerwca 2012, 56,7 m²
Osiedle 9, Nowy Modlin
164 000 złCena za metr kwadratowy: 2 892 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,7 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 września 2011, 60,2 m²
Osiedle 2, Nowy Modlin
195 000 złCena za metr kwadratowy: 3 239 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,2 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 kwietnia 2011, 42,46 m²
Osiedle 1, Nowy Modlin
160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 768 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,46 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 kwietnia 2011, 29,1 m²
Osiedle 1, Nowy Modlin
120 000 złCena za metr kwadratowy: 4 124 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 29,1 m²
- 2 izby
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych