Adres · Ceny transakcyjne
Sportowa 8B, Brwinów
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1421
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 26 czerwca 2025 – 26 czerwca 2026 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Sportowa 8B, Brwinów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 14 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 38,0 m² do 70,5 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 12 stycznia 2021, a ostatnia z 26 czerwca 2026.
Mieszkania: 14 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 621 zł/m², a mediana powierzchni 55,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat pruszkowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 355 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 6 621 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 55,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 87 544 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 10 218 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat pruszkowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 14
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pruszkowskim w 2025 roku: 10 218 zł miesięcznie. To 109,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 101,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 355 000 zł — z 14 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 14 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pruszkowskim 18,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie pruszkowskim w 2025 roku: 2,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 6,2% do 2,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
10 218 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
109,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
2,6%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,1
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Sportowa 8B, Brwinów
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 czerwca 2026, 41,66 m²
480 000 złCena za metr kwadratowy: 11 522 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41,66 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 listopada 2025, 38,06 m²
458 000 złCena za metr kwadratowy: 12 034 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,06 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 grudnia 2023, 54,69 m²
236 929 złCena za metr kwadratowy: 4 332 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,69 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 grudnia 2023, 70,51 m²
297 325 złCena za metr kwadratowy: 4 217 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 70,51 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 października 2023, 55,13 m²
420 000 złCena za metr kwadratowy: 7 618 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,13 m²
- 3 izby
- piętro 4
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 maja 2023, 57,53 m²
467 000 złCena za metr kwadratowy: 8 118 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,53 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 maja 2023, 38,03 m²
355 000 złCena za metr kwadratowy: 9 335 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,03 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 kwietnia 2023, 54,47 m²
495 000 złCena za metr kwadratowy: 9 088 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,47 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 grudnia 2022, 54,67 m²
395 000 złCena za metr kwadratowy: 7 225 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,67 m²
- 3 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 grudnia 2022, 55,13 m²
365 000 złCena za metr kwadratowy: 6 621 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,13 m²
- 3 izby
- piętro 4
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 października 2022, 57,22 m²
228 450 złCena za metr kwadratowy: 3 992 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,22 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 czerwca 2021, 61,79 m²
349 000 złCena za metr kwadratowy: 5 648 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,79 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 czerwca 2021, 61,79 m²
349 000 złCena za metr kwadratowy: 5 648 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,79 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 stycznia 2021, 57,3 m²
223 998 złCena za metr kwadratowy: 3 909 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,3 m²
- 3 izby
- rynek pierwotny
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 stycznia 2021, 61,79 m²
242 327 złCena za metr kwadratowy: 3 922 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,79 m²
- 3 izby
- rynek pierwotny
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych