Adres · Ceny transakcyjne
Mechaników 3, Pruszków
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1421
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 3 lipca 2025 – 3 lipca 2026 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Mechaników 3, Pruszków ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 12 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 24,8 m² do 423,8 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 26 lutego 2021, a ostatnia z 3 lipca 2026.
Mieszkania: 11 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 10 972 zł/m², a mediana powierzchni 29,8 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat pruszkowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 354 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 10 972 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 29,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 87 544 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 10 218 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat pruszkowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 11
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pruszkowskim w 2025 roku: 10 218 zł miesięcznie. To 109,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 101,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 354 000 zł — z 10 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 10 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pruszkowskim 18,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie pruszkowskim w 2025 roku: 2,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 6,2% do 2,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
10 218 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
109,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
2,6%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,1
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Mechaników 3, Pruszków
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 lipca 2026, 29,77 m²
480 000 złCena za metr kwadratowy: 16 124 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 29,77 m²
- 1 izba
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 czerwca 2025, 54,39 m²
855 000 złCena za metr kwadratowy: 15 720 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,39 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 czerwca 2024, 58,35 m²
875 000 złCena za metr kwadratowy: 14 996 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,35 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 maja 2024, 31,25 m²
440 000 złCena za metr kwadratowy: 14 080 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31,25 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 kwietnia 2024, 31,44 m²
470 000 złCena za metr kwadratowy: 14 949 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31,44 m²
- 2 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 maja 2023, 58,2 m²
248 000 złCena za metr kwadratowy: 4 261 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,2 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 maja 2023, 24,82 m²
268 000 złCena za metr kwadratowy: 10 798 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 24,82 m²
- 1 izba
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 września 2022, 63,7 m²
710 000 złCena za metr kwadratowy: 11 146 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 63,7 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu, 16 marca 2022, 423,79 m²
3 321 000 złCena za metr kwadratowy: 7 836 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 423,79 m²
- 1 izba
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 grudnia 2021, 29,13 m²
218 192 złCena za metr kwadratowy: 7 490 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 29,13 m²
- 2 izby
- piętro 6
- rynek pierwotny
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 grudnia 2021, 28,98 m²
223 042 złCena za metr kwadratowy: 7 696 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 28,98 m²
- 2 izby
- piętro 6
- rynek pierwotny
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 kwietnia 2021, 29,13 m²
213 912 złCena za metr kwadratowy: 7 343 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 29,13 m²
- 2 izby
- piętro 6
- rynek pierwotny
- jeden z 3 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 kwietnia 2021, 28,98 m²
217 601 złCena za metr kwadratowy: 7 509 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 28,98 m²
- 2 izby
- piętro 6
- rynek pierwotny
- jeden z 3 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu, 26 kwietnia 2021, 423,79 m²
3 023 317 zł
- powierzchnia użytkowa 423,79 m²
- 1 izba
- piętro 2
- rynek pierwotny
- jeden z 3 lokali sprzedanych w jednym akcie
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 lutego 2021, 29,84 m²
367 000 złCena za metr kwadratowy: 12 299 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 29,84 m²
- 1 izba
- piętro 3
- poza medianami cen
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych