Ulica · Ceny transakcyjne
Ulica Kwitnącej Wiśni, Urzut
Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1421
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
9 181zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
869 000zł
Mediana powierzchni ?
94,7m²
Liczba transakcji ?
11
- 23 lutego 2025 – 23 lutego 2026 · 11 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis ulicy
Cena transakcyjnaUlica Kwitnącej Wiśni, Urzut: w statystykach ujęto 13 transakcji.
Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.
Mieszkania: 12 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 9 076 zł/m², a mediana powierzchni 94,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 11 | 9 181 zł/m² | 869 000 zł | 94,7 m² |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ta ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat pruszkowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
9,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 859 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 9 076 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 94,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 87 544 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 10 218 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat pruszkowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 12
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pruszkowskim w 2025 roku: 10 218 zł miesięcznie. To 109,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 101,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest drogie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 859 000 zł — z 12 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 9,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Porównaj cenę z oferty z medianą za metr kwadratowy — dopiero to pokazuje, czy mieszkanie jest drogie, czy tylko duże.Niska próba: mediana z 12 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pruszkowskim 18,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie pruszkowskim w 2025 roku: 2,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 6,2% do 2,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
10 218 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
109,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
2,6%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,1
Dane za 2025 rok
Transakcje przy tej ulicy
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 lutego 2026, 94,65 m²
Kwitnącej Wiśni 26, Urzut
869 000 złCena za metr kwadratowy: 9 181 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 94,65 m²
- 5 izb
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 lutego 2026, 94,65 m²
Kwitnącej Wiśni 34, Urzut
799 000 złCena za metr kwadratowy: 8 442 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 94,65 m²
- 6 izb
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu, 3 lutego 2026, 94,65 m²
Kwitnącej Wiśni 30, Urzut
921 500 złCena za metr kwadratowy: 9 736 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 94,65 m²
- 6 izb
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 stycznia 2026, 94,65 m²
Kwitnącej Wiśni 38, Urzut
922 000 złCena za metr kwadratowy: 9 741 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 94,65 m²
- 6 izb
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 stycznia 2026, 94,65 m²
Kwitnącej Wiśni 24, Urzut
930 000 złCena za metr kwadratowy: 9 826 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 94,65 m²
- 6 izb
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 stycznia 2026, 94,65 m²
Kwitnącej Wiśni 36, Urzut
849 000 złCena za metr kwadratowy: 8 970 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 94,65 m²
- 6 izb
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 stycznia 2026, 94,65 m²
Kwitnącej Wiśni 28, Urzut
903 000 złCena za metr kwadratowy: 9 540 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 94,65 m²
- 6 izb
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 stycznia 2026, 94,65 m²
Kwitnącej Wiśni 32, Urzut
879 000 złCena za metr kwadratowy: 9 287 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 94,65 m²
- 6 izb
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 lutego 2025, 93,7 m²
Kwitnącej Wiśni 33, Urzut
799 000 złCena za metr kwadratowy: 8 527 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 93,7 m²
- 5 izb
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 lutego 2025, 93,7 m²
Kwitnącej Wiśni 31, Urzut
840 000 złCena za metr kwadratowy: 8 965 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 93,7 m²
- 5 izb
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 lutego 2025, 93,7 m²
Kwitnącej Wiśni 35, Urzut
799 000 złCena za metr kwadratowy: 8 527 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 93,7 m²
- 6 izb
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 lutego 2025, 93,7 m²
Kwitnącej Wiśni 37, Urzut
920 000 złCena za metr kwadratowy: 9 819 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 93,7 m²
- 6 izb
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 września 2023, 93,7 m²
Kwitnącej Wiśni 7, Urzut
626 000 złCena za metr kwadratowy: 6 681 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 93,7 m²
- 6 izb
- piętro 1
- rynek pierwotny
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych