Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Północna 8a, Mszczonów

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat żyrardowski

Kod podziału terytorialnego

1438

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 30 czerwca 2024 – 30 czerwca 2025 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Północna 8a, Mszczonów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 12 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 33,9 m² do 1 208,7 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 28 października 2005, a ostatnia z 30 czerwca 2025.

Mieszkania: 10 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 451 zł/m², a mediana powierzchni 47,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat żyrardowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,5rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    200 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 451 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    47,0 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    78 489 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    9 111 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat żyrardowski
    Liczba mieszkań w próbie
    10

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie żyrardowskim w 2025 roku: 9 111 zł miesięcznie. To 97,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 127,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 200 000 zł — z 10 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 10 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie żyrardowskim 23,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie żyrardowskim w 2025 roku: 8,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,9% do 8,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    9 111 złmiesięcznie

    +127,6%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    97,2%

    +0,8

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,9%

    −5,0

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    23,7

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Północna 8a, Mszczonów

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 czerwca 2025, 33,91 m²

      320 000 złCena za metr kwadratowy: 9 437 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,91 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 października 2024, 48,56 m²

      410 000 złCena za metr kwadratowy: 8 443 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,56 m²
      • 3 izby
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 lipca 2022, 52,57 m²

      380 000 złCena za metr kwadratowy: 7 228 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 52,57 m²
      • 2 izby
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 lutego 2022, 46,69 m²

      385 000 złCena za metr kwadratowy: 8 246 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,69 m²
      • 3 izby
    5. Sprzedaż działki budowlanej, 18 września 2020, 1 208,68 m²

      340 000 złCena za metr kwadratowy: 281 zł/m²

      • powierzchnia działki 1 208,68 m²
      • numer działki 1182/56
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 stycznia 2017, 53 m²

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 3 774 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 stycznia 2014, 47 m²

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 4 255 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 czerwca 2011, 34 m²

      158 000 złCena za metr kwadratowy: 4 647 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34 m²
      • 2 izby
      • parter
    9. Sprzedaż lokalu, 16 listopada 2010, 65 m²

      320 000 złCena za metr kwadratowy: 4 923 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65 m²
      • 2 izby
      • parter
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 maja 2009, 47 m²

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 4 255 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 listopada 2007, 34 m²

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 941 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 października 2005, 47 m²

      96 166 złCena za metr kwadratowy: 2 046 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych