Adres · Ceny transakcyjne
Opolska 4, Głuchołazy
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1607
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 3 listopada 2024 – 3 listopada 2025 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Opolska 4, Głuchołazy ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 10 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 9,1 m² do 83,4 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 23 września 2010, a ostatnia z 3 listopada 2025.
Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 435 zł/m², a mediana powierzchni 76,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat nyski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 89 288 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 435 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 76,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 146 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 213 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat nyski
- Liczba mieszkań w próbie
- 7
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 89 288 zł — z 6 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 6 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 213 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,0%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
25,3
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 listopada 2025 |
Opolska 4, Głuchołazy
Lokal
|
300 000 zł | 3 928 zł/m² ? | 76,4 m² | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 29 czerwca 2022 |
Opolska 4, Głuchołazy
Lokal
Cena za metr kwadratowy bardzo odbiega od cen podobnych nieruchomości w powiecie, dlatego nie wchodzi do median.
|
6 200 zł | 681 zł/m² ? | 9,1 m² | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 4 czerwca 2021 |
Opolska 4, Głuchołazy
Lokal
|
76 500 zł | 1 825 zł/m² ? | 41,9 m² | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 17 września 2019 |
Opolska 4, Głuchołazy
Lokal
Sprzedaż z bonifikatą, w postępowaniu egzekucyjnym, na cel publiczny albo bez przetargu przez gminę, Skarb Państwa lub nieznanego sprzedającego, dlatego nie wchodzi do statystyk.
|
92 573 zł | 1 212 zł/m² ? | 76,4 m² | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 30 listopada 2018 |
Opolska 4, Głuchołazy
Lokal
|
65 000 zł | 779 zł/m² ? | 83,4 m² | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 21 grudnia 2017 |
Opolska 4, Głuchołazy
Lokal
|
102 075 zł | 1 224 zł/m² ? | 83,4 m² | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 13 marca 2017 |
Opolska 4, Głuchołazy
Lokal
|
27 000 zł | 644 zł/m² ? | 41,9 m² | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 7 stycznia 2016 |
Opolska 4, Głuchołazy
Lokal
|
135 000 zł | 1 645 zł/m² ? | 82,1 m² | brak danych | 4 | 2 |
| 20 grudnia 2010 |
Opolska 4, Głuchołazy
Lokal
Sprzedaż z bonifikatą, w postępowaniu egzekucyjnym, na cel publiczny albo bez przetargu przez gminę, Skarb Państwa lub nieznanego sprzedającego, dlatego nie wchodzi do statystyk.
|
34 082 zł | 813 zł/m² ? | 41,9 m² | brak danych | 3 | 1 |
| 23 września 2010 |
Opolska 4, Głuchołazy
Lokal
Sprzedaż z bonifikatą, w postępowaniu egzekucyjnym, na cel publiczny albo bez przetargu przez gminę, Skarb Państwa lub nieznanego sprzedającego, dlatego nie wchodzi do statystyk.
|
105 493 zł | 1 286 zł/m² ? | 82,1 m² | brak danych | 4 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych