Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Głuchołazy - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
3
- 23 czerwca 2024 – 23 czerwca 2026 · 3 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 27 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaGłuchołazy - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 801 transakcji.
Mieszkania: 3 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 36 | 127 zł/m² | 82 410 zł | 617,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 38 | brak danych | brak danych | 82,4 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 1 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 2 | brak danych | za mała próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2016 | 71 | 1 356 zł/m² | +13,7% | Wiarygodna |
| 2015 | 72 | 1 193 zł/m² | −16,9% | Wiarygodna |
| 2014 | 64 | 1 436 zł/m² | +4,3% | Wiarygodna |
| 2013 | 61 | 1 377 zł/m² | +6,6% | Wiarygodna |
| 2012 | 91 | 1 292 zł/m² | +0,3% | Wiarygodna |
| 2011 | 124 | 1 288 zł/m² | +2,3% | Wiarygodna |
| 2010 | 101 | 1 259 zł/m² | brak danych | Wiarygodna |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat nyski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 70 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 313 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 50,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 146 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 213 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat nyski
- Liczba mieszkań w próbie
- 639
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −11,7%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −64 osoby
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 70 000 zł — z 638 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 12 298 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 11,7%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 64 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 10,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 26,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,0%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 18,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 22,1 do 18,6.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,7 do 1,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 213 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,6%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
12 298osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
5 793osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
6 505osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 315osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 712osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 514osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 517osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
3 240osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−64 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−5,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−6,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,8
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
77
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
141
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,6
Dane za 2024 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
12 069
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
10 574
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 6 listopada 2025 | Poprzeczna 4, Głuchołazy Lokal 5 | 95 349 zł | 3 700 zł/m² ? | 25,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 6 listopada 2025 | Poprzeczna 4, Głuchołazy Lokal 4 | 98 272 zł | 3 700 zł/m² ? | 26,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 24 lipca 2025 | Karłowicza 22, Głuchołazy Lokal 3 | 180 000 zł | 4 343 zł/m² ? | 41,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 10 marca 2025 | Kolejowa 8, Głuchołazy Lokal 5 | 303 000 zł | 4 763 zł/m² ? | 63,6 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 8 listopada 2022 | Opolska 6, Głuchołazy Lokal 6/7 | 128 565 zł | 2 091 zł/m² ? | 61,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 10 listopada 2016 | Kościuszki 64, Głuchołazy Lokal 4 | 50 000 zł | 1 501 zł/m² ? | 33,3 m² ? | brak danych | 3 | 1 |
| 7 listopada 2016 | Konstytucji 3-go Maja 25, Głuchołazy Lokal 14 | 83 000 zł | 1 744 zł/m² ? | 47,6 m² ? | brak danych | 3 | 5 |
| 20 października 2016 | Kościuszki 41, Głuchołazy Lokal 1 | 35 000 zł | 692 zł/m² ? | 50,6 m² ? | brak danych | 2 | 3 |
| 19 października 2016 | Kolonia Jagiellońska 43, Głuchołazy Lokal 3 | 210 000 zł | 7 292 zł/m² ? | 28,8 m² ? | brak danych | 2 | 3 |
| 14 października 2016 | gen. Andersa 23, Głuchołazy Lokal 1 | 120 000 zł | 1 481 zł/m² ? | 81,0 m² ? | brak danych | 3 | 4 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Głuchołazy - miasto?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Głuchołazy - miasto wynosi brak danych/m² na podstawie 3 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Głuchołazy - miasto?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Głuchołazy - miasto?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i brak danych/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Głuchołazy - miasto rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Głuchołazy - miasto spadły o 24,2% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 27 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 27 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych