Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Głuchołazy - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 6 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
1 395zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
88 748zł
Mediana powierzchni ?
47,8m²
Liczba transakcji ?
6
- 19 czerwca 2024 – 19 czerwca 2026 · 6 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 27 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaGłuchołazy - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 560 transakcji.
Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 395 zł/m², a mediana powierzchni 47,8 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 6 | 1 395 zł/m² | 88 748 zł | 47,8 m² |
| Garaże Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 76 | 126 zł/m² | 105 000 zł | 864,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 149 | 8 zł/m² | 100 000 zł | 9 907,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 9 | 42 zł/m² | 21 375 zł | 1 203,5 m² |
| Budynki Niska próba | 70 | brak danych | brak danych | 90,9 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 6 | 1 395 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2016 | 12 | 777 zł/m² | +5,1% | Niska próba |
| 2015 | 14 | 739 zł/m² | +51,1% | Niska próba |
| 2014 | 9 | 489 zł/m² | −47,6% | Niska próba |
| 2013 | 17 | 933 zł/m² | −7,3% | Niska próba |
| 2012 | 19 | 1 007 zł/m² | +10,5% | Niska próba |
| 2011 | 28 | 911 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat nyski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
0,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 50 250 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 893 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 57,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 146 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 213 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat nyski
- Liczba mieszkań w próbie
- 109
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −8,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +4 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 50 250 zł — z 108 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkały 9 494 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 8,1%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 4 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,8 do 2,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 213 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
9 494osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 748osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 746osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 138osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 391osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 119osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 772osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 074osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+4 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−0,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
1,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
118
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
114
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
25,3
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,1
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 532
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
6 535
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 9 lutego 2026 | 47, Bodzanów Lokal 1 | 30 000 zł | 1 026 zł/m² ? | 29,3 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 14 lutego 2025 | 51, Konradów Lokal 2 | 130 000 zł | 1 337 zł/m² ? | 97,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 21 stycznia 2025 | 159, Konradów Lokal 8 | 117 495 zł | 2 352 zł/m² ? | 50,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 3 stycznia 2025 | 139, Charbielin Lokal 1002 Udziały wymagają uwagi ? | 60 000 zł | 1 453 zł/m² ? | 41,3 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 13 listopada 2024 | 62d, Biskupów Lokal 1005 Udziały wymagają uwagi ? | 123 000 zł | 2 323 zł/m² ? | 53,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 16 lipca 2024 | 65A, Nowy Świętów Lokal 1 | 55 000 zł | 1 205 zł/m² ? | 45,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 15 listopada 2019 | Osiedle II 4, Bodzanów Lokal 4 | 29 000 zł | 761 zł/m² ? | 38,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 3 listopada 2016 | 121, Biskupów Lokal 2 | 10 000 zł | 303 zł/m² ? | 33,1 m² ? | brak danych | 2 | 2 |
| 12 października 2016 | 249, Bodzanów Lokal 1 | 120 000 zł | 1 237 zł/m² ? | 97,0 m² ? | brak danych | 5 | 1 |
| 12 października 2016 | 249, Bodzanów Lokal 2 | 80 000 zł | 1 290 zł/m² ? | 62,0 m² ? | brak danych | 2 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Głuchołazy - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Głuchołazy - obszar wiejski wynosi 1 395 zł/m² na podstawie 6 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Głuchołazy - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 47,8 m² kosztowało w tym okresie medianowo 88 748 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Głuchołazy - obszar wiejski rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Głuchołazy - obszar wiejski spadły o 3,2% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 1 395 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 27 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 27 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych