Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Parkowa 9, Głuchołazy

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat nyski

Kod podziału terytorialnego

1607

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

3

  • 26 lutego 2020 – 26 lutego 2021 · 3 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Parkowa 9, Głuchołazy ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 14 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 29,4 m² do 2 891,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 8 kwietnia 2009, a ostatnia z 26 lutego 2021.

Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 325 zł/m², a mediana powierzchni 42,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 3 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat nyski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    141 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 325 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    42,1 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 146 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 213 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat nyski
    Liczba mieszkań w próbie
    7

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 141 000 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 7 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 213 złmiesięcznie

    +146,1%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,6%

    +7,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,0%

    −6,3

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,3

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Parkowa 9, Głuchołazy

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 lutego 2021, 36,21 m²

      95 000 złCena za metr kwadratowy: 2 624 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,21 m²
      • 1 izba
      • piętro 1
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 października 2020, 96,25 m²

      430 000 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa 96,25 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    3. Sprzedaż lokalu, 12 października 2020, 29,4 m²

      430 000 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa 29,4 m²
      • 1 izba
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 lipca 2020, 42,08 m²

      141 000 złCena za metr kwadratowy: 3 351 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 42,08 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 lipca 2020, 100,6 m²

      180 000 złCena za metr kwadratowy: 1 789 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 100,6 m²
      • 3 izby
    6. Sprzedaż lokalu, 19 marca 2020, 0,48 m²

      125 000 złCena za metr kwadratowy: 260 417 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 0,48 m²
      • udział 4/700
      • 1 izba
      • udziały wymagają uwagi
      • poza statystykami
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 października 2018, 42,08 m²

      140 000 złCena za metr kwadratowy: 3 327 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 42,08 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    8. Sprzedaż lokalu, 30 grudnia 2016, 84,5 m²

      149 000 złCena za metr kwadratowy: 1 763 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 84,5 m²
      • 1 izba
    9. Sprzedaż budynku, 19 maja 2016

      200 000 zł

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • poza statystykami
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 października 2012, 36,21 m²

      108 000 złCena za metr kwadratowy: 2 983 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,21 m²
      • 1 izba
      • piętro 1
    11. Sprzedaż lokalu, 8 października 2012, 29,4 m²

      20 000 złCena za metr kwadratowy: 680 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 29,4 m²
      • 1 izba
      • poziom -2
    12. Sprzedaż budynku, 4 lipca 2011

      139 301 zł

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • poza statystykami
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 marca 2011, 96,25 m²

      320 000 złCena za metr kwadratowy: 3 325 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 96,25 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 października 2009, 71,84 m²

      295 859 złCena za metr kwadratowy: 4 118 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 71,84 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    15. Sprzedaż działki budowlanej, 8 kwietnia 2009, 2 891 m²

      345 715 złCena za metr kwadratowy: 120 zł/m²

      • powierzchnia działki 2 891 m²
      • numer działki 1859/3

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych